کافه گردش
بیوگرافی
۱۵ مرداد ۱۳۹۴, ۱:۲۴ ب.ظ

بیوگرافی مک‌ کایلا مارونی + عکس‌های مک‌ کایلا مارونی

بیوگرافی مک‌ کایلا مارونی + تصاویر

پرتال خبری واکنش: مک کایلا مارونی(McKayla Maroney) ژیمناست آمریکایی در ۹ دسامبر ۱۹۹۵ در لانگ بیچ کالیفرنیا به دنیا آمد. او استعداد ورزشکاری را از پدرش که سابقاً بازیکن خط حمله تیم فوتبال دانشگاه پوردو بود، به ارث برده است. ‘کایلا’ جثه ریزش را نیز از مادرش که او هم ژیمناست بود، به ارث برده است. در سال  ۲۰۰۹، مارونی در نخستین رقابت مهم زندگی اش، یعنی در مسابقات قهرمانی ویزا در دالاس تگزاس شرکت کرد. او در مجموع مسابقات در رده بیست و هفتم قرار گرفت و در پرش از خرک سوم شد. اتفاقی که برای سال های آینده او بسیار عالی بود.

او در سال ۲۰۱۱ در مسابقات جهانی ژیمناستیک هنری در ژاپن قهرمان شد. در سال ۲۰۱۲ در مسابقات المپیک تابستانی مارونی و هم تیمی هایش مدال طلای تیمی را بردند. این اتفاق از سال ۱۹۹۶ نخستین بار بود که برای تیم زنان آمریکا رقم می خورد. اگرچه مارونی گزینه دریافت مدال طلای پرش خرک المپیک ۲۰۱۲ بود اما دو فرود ناقص او امتیازش را پایین آورد و دوم شد. به این ترتیب ساندرا ایزباسا(Sandra Izbasa)، ژیمناست رومانیایی مدال طلا و مارونی مدال نقره پرش خرک را به دست آوردند.

بیوگرافی مک‌ کایلا مارونیبیوگرافی مک‌ کایلا مارونی

شروع کار حرفه ای

مارونی که یکی از سه فرزند خانواده بود، از کودکی بسیار بانشاط و پرانرژی بود. او پس از تقلید شخصیت یکی از فیلم های مورد علاقه اش یعنی تارزان، و راه رفتن روی چهار دست و پا، مادرش تصمیم گرفت او را تحت آموزش ژیمناستیک قرار دهد.

او که ذاتاً ورزشکار بود به فوتبال، اسکی روی یخ و تنیس علاقه مند شد. در سن ۹ سالگی، مارونی و خانواده به یک باشگاه آموزشی جدید در کالیفرنیا نقل مکان کردند که این اقدام او را به رویای ژیمناست المپیک شدن، نزدیک نمود. او پس از تماشای حرکات ورزشکاران محبوبش نظیر کارلی پترسون(Carly Patterson) که در سال ۲۰۰۴ در المپیک شرکت کرد، تصمیم گرفت به طور حرفه ای روی فعالیت در المپیک کار کند.

مک‌ کایلا مارونیمک‌ کایلا مارونی

مدال آور المپیک

مارونی طی چهار سال بعد به سرعت از سطح ۵ به ۱۰ رفت، و رقابت های خود را در سطح ملی آغاز کرد. در سال ۲۰۰۹ زمانی که ۱۳ سال داشت، در اولین رقابت مهمش یعنی رقابت های قهرمانی ویزا در دالاس تگزاس شرکت کرد. او در این رقابت ها رتبه بیست و هفتم را به دست آورد و در رشته پرش خرک سوم شد، اتفاقی که برای سال های آینده او بسیار عالی بود.

در تابستان سال ۲۰۱۰ مارونی برای آموزش به لس آنجلس نقل مکان کرد و به زودی در رقابت های ‘کاور گرل کلاسیک’ در شیکاگو، ‘لینویز’ و رقابت های قهرمانی در هاتفورد شرکت کرد. او به زودی در رقابت های بین المللی نیز حضور یافت و در سال ۲۰۱۱، در مسابقات جهانی ژیمناستیک هنری در ژاپن قهرمان شد.

قهرمانی مک‌ کایلا مارونیقهرمانی مک‌ کایلا مارونی

در سال ۲۰۱۲، پس از مسابقات انتخابی المپیک در سن خوزه کالیفرنیا، مارونی به همراه دوستش کیلا راس(Kyla Ross) برای حضور در تیم ملی ژیمناستیک زنان آمریکا انتخاب شد. در جولای ۲۰۱۲، مارونی در کنار سایر زنان تیم ملی ژیمناستیک آمریکا مانند جردین ویبر(Jordyn Wieber)، آلی رایسمن(Aly Raisman)، گابریل داگلاس(Gabrielle Douglas) و کیلا راس پیراهن تیم ملی را پوشید. این نخستین بار بود که تیم آمریکا در تمام رشته های ژیمناستیک شرکت می کرد.

مک‌ کایلا مارونی در کنار اوبامامک‌ کایلا مارونی در کنار اوباما

در المپیک تابستانی ۲۰۱۲ مارونی و هم تیمی هایش توانستند به عنوان قهرمانی و مدال طلای تیمی دست پیدا کنند، این نخستین بار از سال ۱۹۹۶ بود که تیم ملی ژیمناستیک زنان آمریکا به چنین افتخاری می رسید. اگرچه مارونی گزینه دریافت مدال طلای پرش خرک المپیک ۲۰۱۲ بود اما دو فرود ناقص او امتیازش را پایین آورد و دوم شد.

رهـــــــــــــا مسعودی
1,758 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *