زندان زنان در افغانستان + تصاویر

zendan-zanan (2)

این زندان در هرات ۱۴۰ زندانی که برخی فرزندان خود را نیز به همراه دارند را در خود جای داده است. دامنه جرایم این زنان گسترده است؛ از قتل و قاچاق مواد مخدر تا فرار از منزل.

به گزارش فرارو به نقل از گاردین، برنامه های این زندان که توسط تیم بازسازی ولایتی ایتالیایی ساخته شده، شامل آموزش مهارت های مختلف به زندانیان می شود، از جمله قالی بافی که پس از زندان نیز به کمک آنها می آید.

در داخل این زندان زنان به طور آزادانه می توانند رفت و آمد کرده و با هم صحبت کنند. کلاس های آموزشی و تربیتی در کنار فعالیت های ورزشی و هنری از جمله برنامه های این زندان برای زندانیان است.

فارغ از قتل که زنان انگشت شماری به این جرم زندانی هستند، اکثر زنان به دلیل قاچاق مواد مخدر یا به بهانه “مجرم اخلاقی” در زندان به سر می‌برند.

براساس گزارش سازمان ملل، هرچند فرار از خانه یا سر  باز زدن از ازدواج اجباری خلاف قانون نیست، اما دادگاه های محلی معمولاً زنانی را  که از خشونت های خانوادگی فرار کرده اند به عنوان “مجرم اخلاقی” به زندان محکوم می کند. عکس‌های عارف کریمی عکاس Getty Images از زندان زنان هرات را می‌بینیم:

 zendan-zanan (1) zendan-zanan (3) zendan-zanan (7) zendan-zanan (11) zendan-zanan (10) zendan-zanan (6) zendan-zanan (5) zendan-zanan (9) zendan-zanan (8) zendan-zanan (4)