وقتی چاپلوسی روباه گل می‌کند /تصاویر

یک روباه بامزه و در عین حال شجاع به سراغ شیرها رفته و غرور آن‌ها را نادیده می‌گیرد. شیرهای خسته پس از یک نبرد در حال استراحت هستند که چاپلوسی روباه گل می‌کند و زخم‌های آن‌ها را لیس می‌زند.

به گزارش فرادید به نقل از دیلی‌میل، در یک منطقه حفاظت شده در بوتسوانا اتفاقی جالب رخ داده است. روباه واقعا کار خود را بلد است! تصاویر زیر را عکاس حیات وحش «گراهام دایر» گرفته که خود اهل آفریقای جنوبی است.

روباه حیله‌گر با دم شیر بازی می‌کند و آن‌ها را لیس می‌زند. او حتی موفق می‌شود که دماغ یک شیر ماده را نیز گاز بگیرد. آفریقای جنوبی به دلیل طبیعت و مناطق محافظت شده یکی از پر بازدیدترین کشورهای دنیا از لحاظ اکو توریسم و سفر در حیات‌وحش است. روباه مکار به چند شیر نزدیک شد و اما با رفتار خود نشان داد که اصلا برای دعوا نیامده است!

آقای دایر 47 سال دارد و اهل ژوهانسبورگ است و چند هفته پیش این تصاویر را گرفت. او می‌گوید: «وقتی ما به آنجا رسیدیم، شیر ماده یک ضربه به روباه زده بود و انگار ستون فقرات روباه آسیب دیده بود، جوری که روباه نمی‌توانست روی پاهای عقبی خود بایستد. آن روباه نیز در عوض دماغ شیر ماده را گاز گرفته بود تا همه چیز مساوی شود. آن‌جور که معلوم بود روباه پنج تا شش دقیقه‌ای روبه‌روی شیرها ایستاده بود، سپس یک شیر به او حمله کرد. ناگهان شیرهای دیگر که صدای این درگیری را شنیده بودند، به خاطر پیدا کردن غذا سمت آن شیر و روباه دویدند.

.