روش‌های برای ساخت ماسک‌های خنک تابستانی برای موها

پرتال اجتماعی واکنش:فصل تابستان شروع شده است و دمای هوا رو به افزایش است. روزتان بدون شنیدن شکایت و کلافگی اطرافیانتان از گرما شب نخواهد شد! اما اگر شما هم این کار را می‌کنید حق دارید.با بالارفتن دمای هوا ممکن است متوجه تغییرات و واکنش پوست‌تان به گرما شده باشید. موهای‌تان هم مانند پوست‌تان از گرمای هوا رنج خواهد برد حتی اگر آسیب گرما فورا خودش را نشان ندهد. اگر زیاد در معرض آفتاب قرار بگیرید، مانند این است که از وسایل برقی و داغ برای حالت دادن به موهای‌تان استفاده کرده باشید و همه ما می‌دانیم که چقدر آسیب به موهای‌مان می‌رسد.

به خاطر همین است که باید به خاطر داشته باشیم این روزها و در این گرمای سوزان کمی بیشتر موهای‌مان را دوست بداریم. یکی از روش‌های نشان‌دادن محبت به موهای‌مان استفاده از ماسک‌های خنک‌کننده است. این ماسک‌ها کمک می‌کنند تا موهای‌مان از آسیب‌های گرما در امان بماند و به موها لطافت و براقی می‌بخشند و پوست سر را نیز خنک می‌کنند. به علاوه، با گذاشتن این ماسک‌ها روی  سر و خوابیدن به مدت 30 دقیقه، سر درد ناشی از گرمای هوا هم بهبود خواهد یافت. می‌توانید برای بهتر شدن سر درد کمی خمیر چوب صندل هم به پیشانی‌تان بمالید.

طرز تهیه این سه ماسک خنک‌کننده را در اینجا آورده‌ایم.

ماسک روغن بادام و نعنای تند

روش‌های برای ساخت ماسک‌های خنک تابستانی برای موها

یکی از آسان‌ترین ماسک‌ها این است که با مخلوط کردن 4 قاشق غذاخوری روغن بادام گرم با نصف قاشق مربا خوری خمیر نعنا تند به دست می‌آید. این ماسک اثر خنک کنندگی فوری دارد و اگر می‌خواهید تاثیر فوق‌العاده آن را ببینید باید آن را به مدت 30 دقیقه تا 1 ساعت روی سرتان بگذارید و سپس موهای‌تان را با آب سرد و شامپو بشویید.

ماسک عسل و روغن نارگیل

روش‌های برای ساخت ماسک‌های خنک تابستانی برای موها

اگر وقت این را دارید که یک سری به عطاری محلتان بزنید، باید این ماسک درست شده از عسل، شیر نارگیل، روغن زیتون، روغن آووکادو و روغن کرچک را امتحان کنید. می‌توانید برای حس خنکی سر هم از اضافه کردن روغن نعنا تند استفاده کنید. 3 قاشق غذاخوری عسل را با نصف پیمانه شیر نارگیل مخلوط کنید. از هر کدام از روغن‌های نام برده هم یک قاشق مربا خوری اضافه کنید و یک قاشق مربا خوری هم روغن نعنا تند بیفزایید. ماسک را روی سرتان بگذارید و یک ساعت صبر کنید و سپس موهای‌تان را با شامپوی ارگانیک بشویید.

بعد از شامپو کردن و شستن ماسک خوب است که یک بار موهای‌تان را با عسل آب بکشید. 4 قاشق غذاخوری عسل را با دو لیوان بزرگ آب مخلوط کنید و آن را روی سرتان بریزید. دیگر به موهای‌تان کاری نداشته باشید تا به صورت عادی خشک شود. با این کار موهایی لطیف، براق و مرطوب خواهید داشت.

ماسک موز و ماست

روش‌های برای ساخت ماسک‌های خنک تابستانی برای موها

ماست ماده‌ای فوق‌العاده برای فصل تابستان است و معجزه می‌کند. چه آن را بخورید، بنوشید و یا روی سرتان بگذارید مفید است. نصف یک موز را له کنید و با نصف پیمانه ماست مخلوط کنید. ماسک را روی موها و پوست سرتان بمالید و موهای‌تان را بعد از نیم ساعت بشویید.

با این ماسک‌های ترمیم‌کننده و محافظ، مطمئنیم که موهای‌تان در این فصل آسیب نخواهد دید.