زیبای پوست صورت با برنج

پرتال اجتماعی واکنش: ما در مدآنلاین همکاری داریم که برای‌مان از دنیای مد ترجمه می‌کند؛ او مثل بسیاری از ما ایرانیان برنج را بسیار دوست می‌دارد و از بین مطبخ‌هایی که نزدیک دفتر ماست، از آن مطبخی غذا تهیه می‌کند که بیشترین میزان برنج را حواله ظروف یک‌بارمصرفش می‌کند. هومن اما، با همه برنج‌دوستی‌اش همواره نگران برآمدگی شکم هم هست؛ عارضه‌ای که به هر حال سراغ از افراط‌کاران در رابطه با برنج می‌گیرد. اما هومن اگر بداند که برنج جز این‌که ممکن است به پاقی منجر شود، می‌تواند رهیافتی به زیبایی هم باشد، شاید معاشقه‌اش با برنج را این‌قدر یک‌سویه و سرشار از ضرر و آسیب در نظر نیاورد. اما برنج مگر چه فوایدی دارد؟ و ارتباطش با زیبایی در چیست؟

زیبای

سال‌ها پیش در ژاپن کشف شد که کارگران ژاپنی که برنج درو می‌کنند، دست‌های صاف و نرمی دارند و از آن به بعد، برنج را برای محصولات زیبایی هم به کار بردند. دکتر لیو دکلرک می‌گوید: خانم‌ها صورتشان را با آب برنج می‌شویند تا پوستشان روشن‌تر شود. این کار آنقدر رایج است که آن را «نوکا بوجین» یعنی زیبایی سبوس برنج می‌نامند.استفاده از این دانه، محققان را بر آن داشت تا جست‌وجو کنند و ببینند چطور برنج به پوست کمک می‌کند.استفن مندی، یک متخصص پوست از میامی می‌گوید: برنج نسبتاً گیاه ساده‌ای است اما جزییات زیادی دارد که برای پوست مفید است. از روی پوست تا قشرهای زیرین را لایه‌برداری و نرم و مرطوب می‌کند.می‌توانید با روش‌های زیر، با برنج از پوستتان مراقبت کنید.

 

لایه‌برداری؛ شگفتی‌های برنج

دو قسمت از برنج را می‌توان برای لایه‌برداری استفاده کرد. عصاره برنج را که ماده‌ای مثل آنتی هیدروکسی دارد که در گلیکولیک هم یافت می‌شود. این ماده فیتیک اسید خوانده می‌شود که شامل مواد شیمیایی ملایم برای لایه‌برداری پوست است. سبوس برنج هم اگر خرد شود می‌تواند در یک اسکراب استفاده شود و لایه رویی پوست را لایه‌برداری کند.

 

نرم‌کننده هم؟

برنج حاوی انواع ویتامین‌های بی است که اینوسیتول خوانده می‌شود و به رشد سلول‌ها و افزایش جریان خون در پوست کمک می‌کند. اگر نشاسته برنج به پودرهای آرایشی اضافه شود، چربی اضافه پوست را جذب می‌کند و مافذ پوست را کمتر نشان می‌دهد و نور هم در پوست منعکس نمی‌شود و در کل پوست صاف‌تر به نظر می‌رسد.