مضرات مداد ابرو برای سلامت پوست

مضرات مداد ابرو برای سلامت پوست

پرتال اجتماعی واکنش: می‌دانیم که برخی لوازم آرایشی و به‌خصوص اجناس تقلبی و کم‌کیفیت می‌توانند بسیار آسیب‌زا باشند. بارها نیز در درباره این آسیب‌ها نوشته‌ایم اما این‌بار می‌‌خواهیم خیلی خلاصه و فهرست‌وار از آسیب‌های احتمالی استفاده زیاد از مداد ابرو و خط چشم برای‌تان بگوییم.

یک: مداد ابرو ابتدا به تنه مو صدمه می‌زند و سپس ریشه مو را از بین می‌برد و اگر این استفاده به صورت مكرر باشد می‌تواند آسیب‌های بیشتری بسازد.

دو: مداد ابرو كه رنگ را با فشار وارد مو می‌كند، می‌تواند باعث ریزش و كمشدن ابروان ‌شود.

سه: با اینكه رنگ مو موجب ریزش نمی‌شود اما مداد ابرو می‌تواند حتی از رویش مو نیز جلوگیری كند.

چهار: پوست پلك نازك‌ترین قسمت چشم است، به همین خاطر استفاده از مواد آرایشی می‌تواند بالاترین ریسك را داشته باشد. استفاده از خط چشم شیوع اگزماهای دور چشم را افزایش داده است كه افزایش اگزماهای دور چشم مهم‌ترین عامل برای بروز عفونت‌ها است.

مضرات مداد ابرو برای سلامت پوست

از یاد نبریم که زنان ممكن است از مواد آرایشی ارزانقیمت كه معمولاً قاچاق و دارای تركیبات ارزان‌قیمت هستند استفاده ‌كنند. این در حالی است که استفاده از مواد آرایشی كه كیفیت بالایی ندارد، ریسك‌های التهابی را بالا می‌برد و می‌تواند ناقل عفونت‌ها باشد. مواد آرایشی در حال حاضر مشكل‌های پوستی، حساسیت‌های شدید، خارش، التهاب‌های دور چشم و عفونت‌های دیگر را ایجاد كرده است.