کافه گردش
آرایش صورت
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۹:۴۷ ق.ظ

مضرات مداد ابرو برای سلامت پوست

مضرات مداد ابرو برای سلامت پوست

پرتال اجتماعی واکنش: می‌دانیم که برخی لوازم آرایشی و به‌خصوص اجناس تقلبی و کم‌کیفیت می‌توانند بسیار آسیب‌زا باشند. بارها نیز در درباره این آسیب‌ها نوشته‌ایم اما این‌بار می‌‌خواهیم خیلی خلاصه و فهرست‌وار از آسیب‌های احتمالی استفاده زیاد از مداد ابرو و خط چشم برای‌تان بگوییم.

یک: مداد ابرو ابتدا به تنه مو صدمه می‌زند و سپس ریشه مو را از بین می‌برد و اگر این استفاده به صورت مکرر باشد می‌تواند آسیب‌های بیشتری بسازد.

دو: مداد ابرو که رنگ را با فشار وارد مو می‌کند، می‌تواند باعث ریزش و کمشدن ابروان ‌شود.

سه: با اینکه رنگ مو موجب ریزش نمی‌شود اما مداد ابرو می‌تواند حتی از رویش مو نیز جلوگیری کند.

چهار: پوست پلک نازک‌ترین قسمت چشم است، به همین خاطر استفاده از مواد آرایشی می‌تواند بالاترین ریسک را داشته باشد. استفاده از خط چشم شیوع اگزماهای دور چشم را افزایش داده است که افزایش اگزماهای دور چشم مهم‌ترین عامل برای بروز عفونت‌ها است.

مضرات مداد ابرو برای سلامت پوست

از یاد نبریم که زنان ممکن است از مواد آرایشی ارزانقیمت که معمولاً قاچاق و دارای ترکیبات ارزان‌قیمت هستند استفاده ‌کنند. این در حالی است که استفاده از مواد آرایشی که کیفیت بالایی ندارد، ریسک‌های التهابی را بالا می‌برد و می‌تواند ناقل عفونت‌ها باشد. مواد آرایشی در حال حاضر مشکل‌های پوستی، حساسیت‌های شدید، خارش، التهاب‌های دور چشم و عفونت‌های دیگر را ایجاد کرده است.

سارا ابراهیمی
491 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *