نکات مهم برای داشتن ناخن‌های زیباتر

نکات مهم و کاربردی برای داشتن ناخن های زیباتر

پرتال اجتماعی واکنش:اگر شما هم از آن دسته  افرادی هستید که، به داشتن ناخن های بلند علاقه مندند،  باید حتما یک سری دستورالعمل های بهداشتی را به کار گیرید، تا ناخن هایتان دچار مشکل نشوند، فراموش نکنید که ناخن هم مانند پوست ومو نیاز به مراقبت دارد، که ما در این مقاله چهار روش مراقبت از ناخن ها را به شما آموزش می دهیم.

زیبا ترین ناخن ها را داشته باشید + تصاویر

۱)لایه اول ناخن:

روی ناخن ما لایه بسیار نازکی وجود دارد، که گاهی اوقات دچار آسیب شده وهمین آسیب منجر به شکستن ناخن های بلندمان می شود، از آنجایی که این لایه مانعی است در مقابل ورود باکتری ها و قارچ ها به ناخن هایمان، پس باید توجه ویژه ای به آن شود تا آسیب نبیند.

زیبا ترین ناخن ها را داشته باشید + تصاویر

۲) سوهان:

برای مرتب کردن گوشه های ناخن های بلند،  همه ما از سوهان ناخن استفاده می کنیم، با کشیدن سوهان، گردش خون در ناخن هایمان افزایش می یابد، وهم چنین ناخن هایمان ظاهری زیباتر خواهند داشت، اما استفاده بیش از حد از سوهان باعث ضعیف شدن ناخن هایمان می شود، پس به این مورد هم توجه کنید.

زیبا ترین ناخن ها را داشته باشید + تصاویر

۳)اشیاء فلزی روی ناخن:

در برخی سالن های آرایشی به ج زطراحی وکاشت ناخن، از برخی اشیاء فلزی برای تزیین روی ناخن ها استفاده می شود، واین اشیاء برای مدت طولانی روی ناخن افراد چسبانده می شود، توجه داشته باشید که این اشیاء به دلیل وزنی که دارند، ناخن های تان را ضعیف وشکننده می کنند، پس بهتر است از این قبیل تزیینات استفاده نکنید، ویا برای مدت کوتاه استفاده کنید.

زیبا ترین ناخن ها را داشته باشید + تصاویر

۴)ناخن های قوی:

اگر ناخن های شکننده وضعیفی رادارید، باید به نحوه فرم دهی ناخن هایتان دقت کنید،  بهتر است ناخن های شکننده به شکل مربعی وگرد حالت داده شوند، و اگر ناخن هایتان محکم وضخیم است از مدل های الماسی ونوک تیز بهره بگیرید. به صورت کلی برای داشتن ناخن های بلند و  زیبا وسالم،‌باید تغذیه مناسب داشته باشید و ویتامین های ضروری بدن تان را روزانه دریافت نمایید، تا آنها ضعیف وشکننده نشوند، در واقع شرط اول داشتن ناخن های طبیعی همین مورد است، پس در مرحله اول تغذیه ای سالم داشته باشید و سپس نکته های گفته شده فوق را جدی بگیرید.