کافه گردش
ترفند
۱۳ بهمن ۱۳۹۴, ۱:۱۰ ب.ظ

آموزش ایجاد اسلایدهای باکیفیت در پاورپوینت

آموزش ایجاد اسلایدهای باکیفیت در پاورپوینت

طراحی اسلایدهایی به‌صورت عریض با کیفیت بالا در پاورپوینت

 

پرتال اجتماعی واکنش:نرم‌افزار پاورپوینت از مجموعه نرم‌افزاری آفیس یکی از بهترین برنامه‌ها برای ایجاد اسلایدهای نمایشی و ارائه سمینارها یا محتوای آموزشی به‌شمار می‌رود.
نسبت تصویر در این نرم‌افزار در حالت پیش‌فرض ۴:۳ است و این نسبت تصویر موجب می‌شود هنگامی که اسلایدهای تهیه شده توسط آن ‌ در نمایشگرهای عریض (دارای نسبت تصویر ۱۶:۹) با کیفیت بالا به‌نمایش در می‌آورید، کناره‌های سمت چپ و راست اسلاید شما را زمینه‌ای سیاه‌رنگ بپوشاند. این زمینه سیاه به‌ دلیل پوشش‌ ندادن کل صفحه توسط اسلاید است و برای رفع آن باید نسبت تصویر در اسلایدهای خود را به ۱۶:۹ تغییر دهید.اگر نمی‌دانید چطور این کار را انجام دهید و می‌خواهید اسلایدهایی به‌صورت عریض با کیفیت بالا طراحی کنید، با ترفند زیر همراه شوید:

۱ ـ نرم‌افزار پاورپوینت را اجرا کنید.

۲ ـ از ریبون بالای نرم‌افزار به تب Design مراجعه کرده و در بخش Customize با کلیک روی Slide Size گزینه‌ Custom Slide Size را انتخاب کنید.

 

آموزش ایجاد اسلایدهای باکیفیت در پاورپوینت

 

۳ ـ از منوی اندازه اسلاید، گزینه(On-screen Show(16:9 را فعال کرده و دقت داشته باشید تا حالت نمایش اسلایدها نیز Landscape باشد.

۴ ـ اکنون می‌توانید در حالت عریض اسلایدهای مورد نظر خود را طراحی و در ادامه برای نمایش آنها با کیفیت بالا نیز مراحل زیر را دنبال کنید.

۵ ـ از ریبون بالای نرم‌افزار به تب Slideshow رفته و روی Set Up Slideshow کلیک کنید.

 

آموزش ایجاد اسلایدهای باکیفیت در پاورپوینت

افزایش کیفیت اسلایدهای پاورپوینت

 

۶ ـ در بخش Multiple monitors، گزینه‌ Primary Monitors را انتخاب کرده و در ادامه از بخش Resolution، اندازه تصویر مورد نظر برای نمایش را انتخاب کنید. (گزینه‌های ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و ۱۲۸۰×۷۲۰ بهترین انتخاب برای تلویزیون‌های ال‌ای‌دی یا پلاسمای عریض به‌شمار می‌روند)

سارا ابراهیمی
505 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *