جمع آوری گوشی هوشمند گالکسی نوت ۷ از بازار

جمع آوری گوشی هوشمند گالکسی نوت ۷ از بازار

پرتال اجتماعی واکنش:شرکت سامسونگ اعلام کرده تلفن پرفروش ‘گالکسی نوت ۷’ را به دلیل مشکلات باتری آن از بازار جمع می‎‌کند.در آمریکا و کره جنوبی گزارش‌هایی درباره آتش گرفتن گوشی هنگام شارژ باتری یا بعد از آن منتشر شده بود.شرکت سامسونگ کره جنوبی گفته مشتریانی که در حال حاضر این گوشی را گرفته‌اند، می‌توانند آن را با یک گوشی نو دیگر عوض کنند.سامسونگ می‌گوید تشخیص این که در میان دو میلیون و ۵۰۰ هزار گوشی فروخته شده کدام گوشی مشکل دارد، دشوار است.

کودونگ جین، مدیر بخش موبایل شرکت سامسونگ گفته است با وجود آن که این کار هزینه‌های زیادی خواهد داشت به خاطر “ایمنی مشتریان” مجبور به این کار هستند.این شرکت اعلام کرده برای جایگزینی گوشی‌ها دو هفته زمان لازم دارد.گوشی سامسونگ گالکسی نوت ۷ در ۱۰ کشور دنیا به بازار آمده و در بعضی جاهای دیگر پیش فروش شده است. باتری این گوشی را شرکت‌های مختلف تهیه می‌کنند.شرکت اپل که رقیب اصلی سامسونگ است قرار است تا هفته دیگر گوشی جدید خود را ارائه کند.
زویی کلینمان، خبرنگار فناوری بی‌بی‌سی می‌گوید این تصمیم عجیبی است که تنها بر اساس ۳۵ گزارش حادثه در سراسر جهان سامسونگ اعلام کند تمام گوشی‌های هفت خود را جمع می‌کند. مخصوصا در زمانی که رقیب او قرار است گوشی تازه‌اش را رونمایی کند.یکی از افرادی که گوشی گالکسی نوت ۷ را خریده بود سه روز پیش ویدئویی از گوشی خود در یوتیوب منتشر کرد که نشان می‌داد چطور آتش گرفته است.چند تصویر گوشی آتش گرفته دیگر هم در شبکه‎های اجتماعی منتشر شد.

گوشی گالکسی نوت ۷ تنها چند روز پیش در ۱۹ اوت به بازار آمد. عمده منتقدان و مشتریان این محصول را تحسین کردند.این گوشی تازه‌ترین محصول سامسونگ از رشته محصولات این شرکت است که “فبلت” خوانده می‌شود: ترکیبی از کلمات فون (تلفن) و تبلت به دلیل صفحه‌های بزرگی که دارد.در این گوشی یک ردیاب چشمی یا اسکنر قرنیه چشم نصب شده که قفل تلفن را با تشخیص دادن چشم صاحب گوشی باز می‌کند.