گلکسی اس 9 و آیفون 9 می توانند دارای نمایشگرهای منعطف باشند

ممکن است در سال آینده سامسونگ گوشی پرچمدار خودش را با قابلیت تاشوندگی ارائه کند. به دنبال این احتمال، انتظار می‌رود دیگر غول‌های دنیای تکنولوژی نظیر اپل نیز به دنبال یافتن راهی برای تولید چنین گوشی‌هایی باشند. به نظر شما کدام یک از این کمپانی‌ها زودتر چنین گوشی را روانه‌ی بازار می‌کنند؟ منظور از تاشدن این است که صفحه نمایش این قابلیت را داشته باشد و بتوان آن را خم کرد.

برای این که گوشی بدین شکل بتوان ساخت باید صفحه نمایشی در اختیار داشت که بتوان آن را خم کرد و منعطف باشد. نمایشگرهای OLED این قابلیت را دارند ولی LCD ها خیر. به گفته‌ی The Korea Herald در حال حاضر تنها یک کمپانی می‌تواند نمایشگرهایی از جنس پلی آمید بی رنگ (برای ساخت نمایشگرهای منعطف مناسب است) بسازد و Kolon Industries نام دارد. با توجه به خبرهایی که هنوز صحت آن‌ها تأیید نشده انتظار می‌رود 3 تا 5 کمپانی تکنولوژی بزرگ در سال 2018 در گوشی‌های خود از نمایشگرهای منعطف استفاده کنند.

کمپانی Kolon Industries در حال حاضر به ال جی، سامسونگ و BOE خدمات ارائه می‌کند و به احتمال زیاد اپل نیز به این لیست اضافه خواهد شد.

Kolon Industries گفته گوشی‌های منعطفی که ممکن است معرفی شوند می‌توانند تا زاویه‌ی 5 میلی متر خم شده و به شکل یک کیف پول در بیایند. البته بهترین زاویه 1 میلی متر است ولی برای اولین قدم 5 میلی متر می‌تواند تجربه‌ی خوبی به دنبال داشته باشد.

در ماه آگوست بود که تحقیق و توسعه بر روی این نمایشگرها به پایان رسید و در سال 2018 شرکت Kolon Industries می‌تواند 100 میلیون قطعه تولید کند.

به نظر شما در سال 2018 چنین گوشی‌هایی وارد بازار می‌شوند؟