کافه گردش
دانش و فناوری(استفاده نشه)
۲۸ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۱۸ ق.ظ

رشد ۹/۴ درصدی بازار جهانی نرم‌افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۳

17896_275

درآمد بازار جهانی نرم‌افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۳ میلادی ۹/۱۹ میلیارد دلار محاسبه شد و مرکز تحقیقاتی گارتنر اعلام کرد که این رقم نسبت به درآمد ۱۹ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۲ رشد ۹/۴ درصدی را نشان داد. این رشد که البته کمتر از پیش‌بینی‌های قبلی بود، به واسطه برخی بخش‌های زیرمجموعه محقق شد و با این وجود مرکز تحقیقاتی گارتنر اعلام کرد که از بین ۵ شرکت برتر تولیدکننده نرم‌افزارهای امنیتی ۲ شرکت با کاهش رشد درآمدهای خود مواجه شدند.
«روجرو کنتو» (Ruggero Contu) مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «این بازار رشد کندتری را تجربه کرد و البته در سال ۲۰۱۳ میلادی در سلامت کامل به‌سر می‌برد و مجموعه درآمدها نسبت به سال قبل افزایش یافت. این رشد متوسط به‌طور خاص به واسطه افزایش محبوبیت ابزارهای امنیتی کاربری محقق شد و سیستم‌های درگاه امنیتی پست الکترونیکی (SEG) و زیرمجموعه‌های آن در سال ۲۰۱۳ میلادی بیش از ۲۵ درصد بازار جهانی نرم‌افزارهای امنیتی را به خود اختصاص دادند.»
وی افزود: «اتفاق بزرگی که در سال ۲۰۱۳ روی داد گسترش هرچه بیشتر تهدیدهای امنیتی بود که به واسطه دسترسی آسان به نرم‌افزارهای آلوده و برای محقق کردن حملات اینترنتی هدف‌گذاری شده صورت گرفت.»
به گفته کنتو، حضور همه‌جانبه تهدیدهای امنیتی باعث شد تا سازمان‌ها با واقعیت مواجه شوند و دریابند که بین ابزارهای امنیتی سنتی و تهدیدهای موجود شکاف فراوانی وجود دارد. این مساله موجب شد تا آنها استراتژی‌‌های امنیتی خود را بازنگری کنند و سرمایه‌گذاری‌های بیشتری در این زمینه انجام دهند.
کنتو اضافه کرد: این روند باعث شد تا کسب‌وکارها به عنوان بخشی از مراکزی محسوب شوند که ابزارهای امنیتی جدید خریداری کرده‌اند و روی جنبه مثبت و منفی در بخش درآمدزایی تولیدکننده ابزارهای امنیتی تاثیر بگذارند.

سپیده تدین
502 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *