اداره مهاجرت آمریکا از این پس در مورد حساب های شبکه های اجتماعی نیز سوال می کند

گاهی اوقات پست های ارسالی ما در شبکه های اجتماعی و مجازی حاوی اطلاعات زیادی از شخصیت ما هستند. این پست ها غذای موردعلاقه، سلیقه‌ی لباس پوشیدن، تمایلات سیاسی و اعتقادات مذهبی ما را به خوبی روشن می کنند. در حقیقت حساب های ما برای کسانی که به دنبال اطلاعات هستند مثل یک گنج است!

به همین دلیل در ماه ژوئن خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا در مورد پرسیدن اطلاعات حساب های کاربری افراد خارجی در حال پژوهش است. در صورتی که از این ایده خوشتان نمی‌آید خبرهای بدی برایتان داریم، طبق گزارش هایی که در سایت Politico منتشر شده وزارت امنیت داخلی آمریکا اجازه‌ی پرسیدن این اطلاعات در مورد حساب های کاربری افراد را صادر کرده است.
به این ترتیب در صورتی که پاسپورت آمریکایی ندارید و می‌خواهید به این کشور سفر کنید، در فرم های سیستم الکترونیکی اجازه سفر به آمریکا یا همان ESTA باید در قسمت جدیدی که باز شده نام کاربری خود در شبکه های اجتماعی مختلف را وارد کنید. البته در حال حاضر پر کردن این قسمت اختیاری است، اما اگر نمی خواهید که در مرزهای ورودی معطل شوید و از شما سوالات اضافی پرسیده شود بهتر است که این بخش جدید را پر کنید.

این تصمیم با انتقادات فراوانی روبرو شده است، بسیاری از کارشناسان عقیده دارند که این کار خطرات امنیتی زیادی برای حساب های کاربری خواهد داشت. مثلا “اتحادیه آزادیهای شهروندی آمریکا” در مورد این طرح اعلام کرده که این پرسش های جدید بیش از همه در مورد اعراب و مسلمانان تبعیض آمیز خواهد بود. به گفته ی این گروه از این پس حساب های کاربری این افراد تحت شدیدترین نظارت های امنیتی قرار خواهد گرفت.