کدام شرکت‌ سازنده‌ اندرویدی در آپدیت‌ نرم‌افزاری بهتر عمل می‌کنند؟

اندروید در حال حاضر پرطرفدارترین و همچنین گسترده‌ترین سیستم عامل گوشی‌های هوشمند در جهان می‌باشد وبعد از آن iOS و سپس ویندوزفون بازار را در اختیار دارند. به دلیل باز بودن سورس های این سیستم عامل یا بهاصطلاح اوپن سورس بودن آن، به راحتی بسیاری از تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند می‌توانند بر پایه‌ی اندرویدرام‌های کاستوم تولید کرده و از آن‌ها استفاده کنند.

بیشتر تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند و به همین دلیل رقابت بر سر ارائه‌ی آپدیت‌ها به وجود آمده است.

در این مطلب اخبار تکنولوژی نگاهی خواهی داشت به 5 تولید کننده برتر در زمینه‌ی ارائه‌ی آپدیت‌های اندروید برای محصولات خود. با دیجی رو همراه باشید.

Google

مشخص است که گوگل بهترین ارائه کننده است زیرا اندروید برای این کمپانی می‌باشد. گوگل با در اختیار داشتن گوشی‌های پیکسل و نکسوس و ارائه‌ی آپدیت برای آن‌ها توانسته تبدیل به رقیبی قدرتمند در این زمینه شود. هرماه برای دیوایس های خودش بسته‌های امنیتی ارائه می‌کند و همیشه جدیدترین آپدیت را برای گوشی‌های پیکسل ونکسوس عرضه می‌کند.

به‌طور مثال در حال حاضر این گوشی‌ها دارای اندروید نوقا 7.1.1 هستند.

 

Samsung

یکی از بزرگترین مشکلات حال حاضر سامسونگ این است که محصولات زیادی را تولید می‌کند و در نتیجه نمی‌تواند ازنظر نرم افزاری همه‌ی مدل‌ها را پوشش دهد زیرا کاری پرهزینه و سخت خواهد بود. در حال حاضر پرچمدارانسامسونگ یعنی اس 7، اس 6 و نوت 5 به اندروید 7 نوقا آپدیت شده‌اند و این موضوع برای طرفداران این برند بسیارخوش حال کننده است.

سامسونگ برای بازاریابی و جذب مشتری‌های بیشتر مدل‌های میان رده‌ی خودش را با جدیدترین ورژن اندروید وارد بازار می‌کند ولی بعد از گذشت مدتی دیگر آپدیتی برای آن‌ها ارائه نمی‌کند. البته چند وقتی می‌شود که این کمپانی برای مدل‌های پرطرفدار مانند A5 اندروید 6 را ارائه کرده است و توجه بیشتری نسبت به مدل‌های پیشین می‌کند.

 

OnePlus

وان پلاس به دلیل محدود بودن و کم بودن محصولاتش به راحتی می‌تواند آپدیت‌ها را ارائه کرده و بهترین پشتیبانی را انجام دهد تا جایی که در حال حاضر تمامی دیوایس های این کمپانی از اندروید 6 یا بالاتر پشتیبانی می‌کنند. وان پلاس توانسته ثابت کند که با محصولاتی کم ولی قدرتمند می‌توان تبدیل به یکی از بزرگترین تولید کنندگان شد و این یعنی کیفیت در ارائه محصولات.

در حال حاضر مدل وان پلاس 3 و 3T از اندروید 7 نوقا بهره می‌برند.

 

Huawei

این کمپانی چینی که امروزه در دوران اوج خودش به سر می‌برد مانند دیگر رقبا اندروید 7 نسخه‌ی بتا را برایپرچمداران خودش نظیر پی 9، آنر 8 و … ارائه کرده و از رابط کاربری جدید EMUI 5.0 بهره برده است. شاید هوآوی نیز مانند سامسونگ محصولات زیادی داشته باشد ولی سعی می‌کند تا حد امکان برای آن‌ها آپدیت ارائه کند تا مشتریان و کاربران خود را راضی نگه دارد.

 

Motorola

موتورولا همیشه از جدیدترین ورژن اندروید برای دیوایس های خود استفاده می‌کند و از رابط کاربری به شدت شبیه به اندروید خام بهره می‌برد. یکی از دلایل محبوبیت این برند هم همین موضوع می‌باشد. مدل موتو جی 4 و موتو زی ازاندروید 7 نوقا پشتیبانی می‌کنند.

 

شیائومی و ال جی

شیائومی با استفاده از کاستوم رام MIUI توانسته طرفداران زیادی را جذب کند. این رام تقریباً شبیه به CyanogenMod است و در حال حاضر از اندروید 6 مارشمالو پشتیبانی می‌کند و خبری از اندروید 7 نوقا نیست.

ال جی نیز مانند همیشه در زمان ارائه‌ی پرچمداران خود از جدیدترین ورژن اندروید برای آن‌ها استفاده می‌کند. برای مثال مدل جی 3 با اندروید 5 و جی 5 با اندروید 6 ارائه شدند. البته چند وقتی می‌شود که این پرچمداران آپدیتی را دریافت نکرده‌اند.

نظر شما درباره‌ی ارئه ی آپدیت توسط این تولید کنندگان چیست؟