طرز تهیه خوراک نخود و قارچ

پرتال اجتماعی واکنش:اگر قرار باشد بین حبوبات یکی از پرخاصیت ترین آن ها را نام ببریم حتما نخود در صدر این لیست قرار دارد ولی اغلب ما متاسفانه به جز آش رشته و آبگوشت از نخود در غذای دیگری استفاده نمی کنیم. در صورتی‌‌که به خصوص برای شما که گیاه خوار هستید می توانید با آن غذا‌‌های متنوع و خوشمزه‌‌ای  درست کنید. یکی از این غذا ها،یک خوراک هندی خوشمزه با نخود و قارچ است که می‌‌توانید آن را همراه با برنج هم سرو کنید.
طرز تهیه خوراک نخود و قارچ

مواد لازم برای 4 نفر

3 پیمانه نخود پخته
4 پیمانه قارچ ورقه‌ای خردشده
2 ق س روغن‌زیتون
1 ق چ زیره سبز
1 ق چ زردچوبه
2  /1 ق چ فلفل تند
2 حبه سیر رنده شده
1 عدد پیاز خردشده
4 /1 ق چ فلفل هندی
1 ق س رب گوجه‌فرنگی
به میزان لازم نمک
مقداری جعفری یا گشنیز تازه برای تزیین

طرز تهیه:

1.  تابه مناسب را روی حرارت قرار داده و کمی روغن زیتون در آن بریزید، سپس زیره،زردچوبه و فلفل تند را داخل آن به مدت 30 ثانیه تفت دهید. حالا سیر را اضافه کرده و آن را هم به مدت 30 ثانیه تفت دهید تا نرم شده و رنگش کمی عوض شود. در این زمان پیاز را اضافه کنید و آنها را هم به مدت 1 تا 2 دقیقه دیگر تفت دهید.

2. در این زمان باید نخود و سپس قارچ را به مواد اضافه کنید و آنها را خوب با مواد دیگر به مدت 15 دقیقه تفت دهید تا آب قارچ بیرون بیاید. حال رب گوجه‌فرنگی را هم اضافه کنید و خوب مواد را باهم مخلوط‌کنید. کمی هم نمک به مواد اضافه کنید و صبر کنید تا خوراک خوب جا بیفتد.

3. خوراک را در ظرف مورد نظرتان بریزید، آن را با مقداری گشنیز یا جعفری خردشده تزیین کرده و همراه با نان یا برنج سرو کنید.

یه جور دیگه

اگر دوست دارید خوراک ترش مزه شود، یک قاشق آب لیمو اضافه کنید.