کافه گردش
آشپزی
۳۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۳۴ ق.ظ

طرز تهیه شوکوبیس با موس‌شکلات

135

مواد لازم برای شوکوبیس
۱۰۰ گرم بیسکوییت پودر شده
۱ عدد تخم مرغ
۲/۱ پیمانه شکر
۱۲۰ گرم کره
۴/۱ پیمانه پودر کاکائو
۱ ق س پوست پرتقال رنده شده
۲/۱ پیمانه گردوی خرد شده

 مواد لازم موس شکلات سفید
۲/۱ ۱ پیمانه شیر
۳۰۰ گرم شکلات سفید ۲/۱ پیمانه شکر
۳/۱ پیمانه آب
۳ عدد زرده تخم مرغ
۲ ق م پودر ژلاتین
۲/۱ ۱ پیمانه خامه فرم گرفته

طرز تهیه:

پرتال اجتماعی واکنش:۱٫ در یک کاسه تخم مرغ را با شکر مخلوط کنید و هم بزنید تا شکر کاملاً حل شود. در یک قابلمه دیگر کره را با پودر کاکائو مخلوط کنید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا کره آب شده و با پودر کاکائو مخلوط شود. حالا مخلوط تخم مرغ و شکر را اضافه کرده و آنها را خوب با هم مخلوط کنید، سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا مواد کمی خنک شوند.
۲٫ مواد داخل قابلمه را در کاسه بریزید. بیسکوییت پودر شده، گردوی خرد شده و پوست پرتقال رنده شده را هم اضافه و آنها را با مواد مخلوط کنید.مواد حاصل را در قالب کمربندی ریخته و آن را به مدت حداقل ۵ ساعت در یخچال قرار دهید. در این میان موس شکلات را آماده کنید.
۳٫ ژلاتین را در ۳/۱ پیمانه آب سرد به روش بن ماری حل کنید. در یک ظرف مناسب شیر را بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. وقتی خیلی داغ شد، شکلات سفید خرد شده را به آن اضافه کرده و هم بزنید تا شکلات ها کاملاً حل شوند، سپس آن را از روی حرارت بردارید. در یک قابلمه مناسب شکر را با آب مخلوط کرده و آن را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. زرده ها را در یک کاسه کوچک خوب بزنید، سپس آنها را به مخلوط آب و شکر اضافه کنید. مواد را سریع هم بزنید تا فرایند پخت زرده ها انجام شود. مخلوط شیر و شکلات را هم به مواد اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید. قابلمه را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا مواد کاملاً خنک شوند. در انتها پودر ژلاتین و خامه را اضافه کرده و خوب با هم مخلوط کنید.
۴٫ قالب را از یخچال درآورید. موس را روی شوکوبیس بریزید، سپس دوباره قالب را داخل یخچال قرار دهید. بعد از حدود ۴-۳ ساعت که مواد سفت شد، قالب را از یخچال درآورید. مواد را از قالب جدا کرده و به دلخواه برش بزنید، سپس سرو کنید.

رهـــــــــــــا مسعودی
620 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *