طرز تهیه چیز کیک لیمویی

پرتال اجتماعی واکنش:چیز کیک لیمویی یک دسر ترش و شیرین است که به‌راحتی درست می‌شود. برای تهیه آن احتیاجی به فر هم نیست. کافی است مقداری پنیر خامه‌ای و خامه فرم گرفته تهیه کنید تا بتوانید به تعداد مهمانان چیزکیک خوشمزه متفاوت درست کنید.

Snapshot_2016-01-02_113210

مواد لازم برای 2 نفر

1 بسته بیسکوییت ساده
50 گرم کره نرم شده
300 گرم پنیر خامه‌ای
1 پیمانه خامه فرم گرفته
1 پیمانه پودر قند
2 /1 ق چ  پوست رنده شده لیمو ترش
3 تا 4 ق س آب‌لیموی تازه
2 عدد لیموترش

Snapshot_2016-01-02_113245
طرز تهیه:

1.  ابتدا بیسکویت و کره را داخل ظرف غذا ساز بریزید و دستگاه را روشن کنید تا بیسکویت کاملا خرد شده و با کره مخلوط شود. مخلوط بیسکویت و کره را همچنین داخل یک کاسه هم می‌توانید درست کنید. به این صورت که بیسکویت را داخل کاسه بریزيد و آن را خوب له کنید، سپس کره را اضافه کرده و مخلوط کنيد. مخلوط کره و بیسکویت را داخل لیوان‌های موردنظرتان بریزید، طوری که یک لایه داخل لیوان‌ها تشکیل شود. حال لیوان‌ها را داخل یخچال قرار دهید.

2.  در این میان در یک ظرف مناسب پنیر خامه‌ای را بریزید و آن را خوب بزنید تا کاملا نرم و یکدست شود، سپس نیمی از خامه را همراه با پودر قند، آب‌لیمو وپوست رنده شده لیمو ترش اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید تا مواد کاملا با هم مخلوط شود. مواد را خوب باید هم بزنید تا مواد کاملا یکدست شوند.

3.  لیوان‌ها را از یخچال درآورید و  با مخلوط حاصل پر کنید، سپس آنها را دوباره در یخچال به مدت يک ساعت قرار دهید تا چیز کیک کاملا خودش را بگیرد. بعد از زمان مذکور لیوان‌ها را از یخچال درآورید، آنها را با خامه فرم گرفته و تکه‌های لیمو ترش تزیین کرده و سرو کنید.

فوت و فن

اگر مخلوط بیسکویت و کره چسبندگی لازم را نداشت، از مقدار بیشتری کره استفاده کنید.