طرز تهیه کلوچه کره ای

پورتال خبری واکنشدر ابتدا ذکر این نکته ضروری است که این کلوچه واقعا طعم متفاوت و لذیذی دارد که با زحمت و زمان نسبتا کمی تهیه می شودو نکته دیگر اینکه این کلوچه با کره بهترین طعم خود را دارد .

اما اگر قصد دارید زمان طولانی تری آن را نگه داری کنید بجای کره از روغن مایع استفاده کنید تا دیرتر خشک شود.

علاوه بر این زنجبیل دارای طبع بسیار گرم است پس کسانی که به این ماده حساس هستند آن را نصف مقدار گفته شده استفاده کنند و یا بجای عطر آن از یک قاشق مربا خوری دارچین و یا هل استفاده کنند.

مواد لازم:

کره       ۱۵۰ گرم

شکر      یک قاشق غذاخوری

نمک      یک قاشق مربا خوری

زنجبیل    یک قاشق غذاخوری

خمیرمایه فوری    یک قاشق غذاخوری

آب         نصف استکان

ماست چکیده یا خامه     نصف لیوان

تخم مرغ     یک عدد

طرز تهیه :

ابتدا شکر را در نصف استکان آب حل میکنیم . آب باید با دمایی باشد که فقط دست را نسوزاند . سپس خمیر مایه را به آن اضافه کنید و به مدن ۱۰ دقیقه به حال خود رها کنید. در ظرف دیگری یک تخم مرغ و ماست و نمک را خوب مخلوط میکنیم . بعد از ده دقیقه خمیر مایه کف کرده و به لبه لیوان رسیده است آن را هم بهمراه زنجبیل و کره مایع به مخلوط اضافه میکنیم . بدلیل تفاوت انواع آرد مقدار آن مشخض نیست اما آرد را به میزانی اضافه کنید که خمیر به دست نجسبد . خمیر آماده را با یک پارچه نخی بپوشانید و یک ساعت رها کنید تا استراحت کند و حجم آن دوبرابر شود . پس از آن خمیر را به شکل های دلخواه دربیاورید و روی آن را کمی زرده ی تخم مرغ بمالید و در فری که یک ربع قبل با درجه ۱۸۰ درجه روشن کرده اید بگذارید.

طرز تهیه کلوچه کره ای مناسب افطار

حدود ۳۰ دقیقه زمان می برد تا کلوچه شما آماده باشد. برای نگهداری آن هم بهتر است از پارچه استفاده کنید.

طرز تهیه کلوچه کره ای مناسب افطار