کافه گردش
آشپزی
۲۴ بهمن ۱۳۹۴, ۸:۳۸ ق.ظ

طرز تهیه کیک اسفنجی

پرتال اجتماعی واکنش:با اینکه استفاده از فر و ماکروویو این روزها خیلی رایج شده است، اما باز هم خیلی ها دلشان می خواهد کیکی بدون استفاده از فر درست کنند. ما هم این امکان را برایشان فراهم کرده ایم.

مواد اولیه:

  • تخم مرغ بزرگ ۶عدد
  • شکر یک ویک چهارم لیوان
  • ارد سفید یک و یک سوم لیوان
  • وانیل شکری ۱/۴ .ق.چ
  • بیکینگ پودر ۱/۴٫ق.چ
  • پودر کاکائو ب.م.ل
  • روغن مایع در حد چرب کردن
طرز تهیه کیک اسفنجی

طرزتهیه:

۱- تخم مرغ را با شکر مخلوط کنید سپس بادور تند همزن ۵دقیقه هم بزنید ب.ک وانیل شکری را با دو قاشق ارد مخلوط کنید سپس ارد را به مواد افزوده دربین ان مخلوط ب.ک وانیل ارد را هم افزوده ودیگ را چرب کرده مواد را درون دیگ بریزید وکمی از مایه کیک رابا کاکائومخلوط وروی ان بریزید درحفره دیگ یک استکان کوچک قرار دهید سپس در دیگ را روی ان قرار دهید استکان برای این است که مواد از حفره بیرون نریزد زیر دیگ شعله پخش کن قراردهید شعله باید خیلی ملایم باشد.

۲- حدود یک ساعت زمان لازم است و روی در ان حوله ای کوچک وتمیز گذاشته بعد از مدت گفته شده در ظرف راگرفته با چنگال روی کیک راکمی فشار دهید اگربه چنگال چیزی نچسبید کیک اماده است برای خارج کردن هم اگر بدنه ودر ظرف را خوب چرب کنید مشکلی در خارج کردن ندارید با احتیاط با کارد لبه کیک را از ظرف جدا کنید چند دقیقه صبر کنید ودیگ را برگردانده.

۳- آرد را چند بار الک کنید.

۴- تخم مرغ را به دمای محیط برسانید.

۵- اگر دوست دارید کیک کمی چرب باشد نصف لیوان روغن مایع را قبل از اضافه کردن ارد به ان افزوده.

طرز تهیه کیک اسفنجی

طرز تهیه کیک اسفنجی

۶- مایه کیک نباید سفت باشد با تقریبا حالت شل داشته باشد اگر زیاد ارد اضافه کنید کیک سفت و کم پفی دارید در اضافه کردن ارد دقت کنید شاید همه ارد لازم نباشد ویک قاشق کمتر ارد بخواهد.

طرز تهیه کیک اسفنجی

۷- و برای نگه داری کیک سیب را از وسط دونیم کرده وکنار کیک گذاشته روی ان سلفون کشیده دراتاق خنک به مدت ۴روز کاملا تازه میماند.

سارا ابراهیمی
935 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *