کافه گردش
فرهنگ و هنر
۶ خرداد ۱۳۹۳, ۴:۳۱ ب.ظ

اصغر فرهادی رئیس هیات داوران جوایز آسیا پاسفیک را دریافت کرد

16

 این برای نخستین باراست که یک سینماگر ایرانی ریاست هیات داوران این جوایز را به عهده می گیرد. فرهادی که فیلم «جدایی نادر از سیمین» او توانست اسکار فیلم خارجی زبان جوایز اسکار را برای سینمای ایران به ارمغان بیاورد، از سال ۲۰۰۹ به عضویت آکادمی «آپسا» درآمد. او تاکنون سه بار موفق به دریافت جوایز آسیا پاسفیک شده است.

مایکل هاوکینز، رئیس جوایز  آسیا پاسیفیک این طور که ایسنا گزارش داده  درباره ریاست اصغر فرهادی بر این جشنواره گفته است: «آپسا» شکل گرفتن ارتباط و ادامه دادن آن با فیلمسازانی همچون اصغر فرهادی را قدر می داند. این افتخار بزرگی است که ما دوباره اصغر فرهادی را به عنوان رئیس هیئت داوران، در این جشنواره خواهیم داشت. او به عنوان یکی از اعضای دائم «آپسا»، کسی که جوایز متعددی گرفته و بارها کاندیدای دریافت جایزه شده است، همکاری بی‌نظیر و درکی عمیق از جشنواره آسیا‌پاسیفیک دارد. ما بی صبرانه منتظریم تا بقیه اعضای هیئت داوران را که زیر نظر آقای فرهادی به فعالیت می‌پردازند، به زودی معرفی کنیم.»

جوایز فیلم آسیا پاسیفیک از سال ۲۰۰۸ کارش را آغاز کرده و هشتمین دوره آن، ۱۱ دسامبر ۲۰۱۴ (۲۰ آذر ۱۳۹۳) در شهر بریسبان استرالیا برگزار می شوداین جوایز به فیلم های برگزیده از فیلمسازان منطقه آسیا‌پاسیفیک که بیش از ۷۰ کشور را شامل می شود، تعلق می گیرد. فرهادی سال ۲۰۰۹ جایزه ویژه هیئت داوران و نیز جایزه بهترین فیلم  آسیا پاسفیک را  برای «درباره الی» به دست آورد.

منبع: خبرآنلاین

سپیده تدین
460 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *