کافه گردش
فرهنگ و هنر
۲۸ آبان ۱۳۹۲, ۸:۲۷ ق.ظ

بخت “کچل کفترباز” برای دریافت پاندای طلایی چین

IMG10540534

فیلم هشت دقیقه‌ای “کچل کفترباز” به کارگردانی صادق جوادی از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش ویژه هیأت داوران جشنواره بین‌المللی سیچوان چین انتخاب شد.

در بخش ویژه هیأت داوران این جشنواره، علاوه بر پویانمایی ‌”کچل کفترباز” از ایران فیلم‌هایی از کشورهای چین و لیتوانی نیز نامزد دریافت پاندای طلایی شدند.

جایزه بین‌المللی پاندای طلایی چین به فیلم‌های مستند، انیمیشن، دانشجویی و درام تلویزیونی تعلق می‌گیرد. کانون امسال‌ با ارسال ۱۲ اثر کوتاه انیمیشن مانند “کچل کفترباز”، “ماه مهربان”، “داستان زندگی پر‌ثمر و افتخارآمیز مداد قرمز”، “روباهی که به‌دنبال صدا رفت”، “ننه کلاغه و روباهه”، “عروسیه عروسیه”، “آواز شب”، “این هم پول ماهی”، “بچه گربه”، “کبوتر سفید کنار آینه”، “چرا این تلفن زنگ نمی‌زند؟” و “راز آن درخت” در این جشنواره شرکت کرده است.

دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های تلویزیونی سیچوان با هدف کشف موضوع‌ها و خلق مضامین جدید و اطلاع‌رسانی از ۲۵ تا ۲۷ آبان در شهر چاندو کشور چین برگزار می‌شود.

این جشنواره در سال ۱۹۹۱ شروع به کار کرده است و یکی از جشنواره‌های مطرح تلویزیونی در آسیا محسوب می‌شود و در طول ۲۳ سال بسترهای مناسبی برای دست‌یابی در به‌روزترین سیستم‌های تلویزیونی و اطلاعات بازاریابی فیلم فراهم می‌‌کند.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های تلویزیونی سیچوان از بخش‌های بازار بین‌المللی فیلم‌های تلویزیونی، جایزه بین‌المللی پاندای طلایی، رویدادهای رسانه‌ای فرهنگی و بازار توسعه رسانه جهانی تشکیل می‌شود که محل مناسبی برای دیدار هنرمندان حرفه‌ای و نیز عموم مردم در کنار یکدیگر است.

سپیده تدین
372 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *