بخت “کچل کفترباز” برای دریافت پاندای طلایی چین

IMG10540534

فیلم هشت دقیقه‌ای “کچل کفترباز” به کارگردانی صادق جوادی از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش ویژه هیأت داوران جشنواره بین‌المللی سیچوان چین انتخاب شد.

در بخش ویژه هیأت داوران این جشنواره، علاوه بر پویانمایی ‌”کچل کفترباز” از ایران فیلم‌هایی از کشورهای چین و لیتوانی نیز نامزد دریافت پاندای طلایی شدند.

جایزه بین‌المللی پاندای طلایی چین به فیلم‌های مستند، انیمیشن، دانشجویی و درام تلویزیونی تعلق می‌گیرد. کانون امسال‌ با ارسال 12 اثر کوتاه انیمیشن مانند “کچل کفترباز”، “ماه مهربان”، “داستان زندگی پر‌ثمر و افتخارآمیز مداد قرمز”، “روباهی که به‌دنبال صدا رفت”، “ننه کلاغه و روباهه”، “عروسیه عروسیه”، “آواز شب”، “این هم پول ماهی”، “بچه گربه”، “کبوتر سفید کنار آینه”، “چرا این تلفن زنگ نمی‌زند؟” و “راز آن درخت” در این جشنواره شرکت کرده است.

دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های تلویزیونی سیچوان با هدف کشف موضوع‌ها و خلق مضامین جدید و اطلاع‌رسانی از 25 تا 27 آبان در شهر چاندو کشور چین برگزار می‌شود.

این جشنواره در سال 1991 شروع به کار کرده است و یکی از جشنواره‌های مطرح تلویزیونی در آسیا محسوب می‌شود و در طول 23 سال بسترهای مناسبی برای دست‌یابی در به‌روزترین سیستم‌های تلویزیونی و اطلاعات بازاریابی فیلم فراهم می‌‌کند.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های تلویزیونی سیچوان از بخش‌های بازار بین‌المللی فیلم‌های تلویزیونی، جایزه بین‌المللی پاندای طلایی، رویدادهای رسانه‌ای فرهنگی و بازار توسعه رسانه جهانی تشکیل می‌شود که محل مناسبی برای دیدار هنرمندان حرفه‌ای و نیز عموم مردم در کنار یکدیگر است.