تصویرگری هنری برای رساندن صدای محیط زیست به گوش همگان

IMG11152888

فاطمه رادپور، استاد تصویرگری و داور نخستین دوره تصویرسازی محیط زیست در گفتگور اشاره به آثار رسیده به نخستین دوره تصویرسازی “محیط زیست” گفت: تنوع آثار رسیده به این دوره مطلوب بود اما درباره کیفیت این آثار با توجه به تعداد طرح‌های ارائه شده، انتظار بیشتری وجود داشت.

وی افزود: جای بسیاری از افراد در میان آثار ارائه شده خالی بود و امیدوارم در دوره های بعدی شاهد حضور آنان نیز باشیم.

این هنرمند تصویرگر تاکید کرد: آثار ارائه شده در مجموع برای ما به عنوان هیات داوری و انتخاب راضی‌کننده بود و معتقدم چشم‌انداز خوبی برای این رویداد وجود دارد. ما تصویرگری را همیشه در حوزه کتاب داشته‌ایم و همیشه فکر می‌کردیم مخاطب ما کودک است در صورتی که تصویرگری بخش‌های متنوعی را شامل می‌شود.

به گفته وی، آنچه در تصویرگری پرندگان اهمیت دارد ایجاد ارتباط فرهنگی میان تصویرگری و سازمان‌های مختلفی است که در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند. در بسیاری از زمینه‌ها می‌توان این ارتباط را برقرار کرد و مسئولان و دست‌اندرکاران باید به تصویرگری اهمیت بیشتری بدهند.

داور نخستن دوره تصویرسازی محیط زیست توضیح داد: رساندن صدای محیط زیست به گوش مردم و مسوولان از طریق تصویرگری امکانپذیر است و جشنواره ما بی‌تاثیر نیست و با نگاه زیباشناسانه همراه است.

گروه هنرى “پیله بهشت” نخستین‌بار 16 شهریورماه سال جاری بود که با انتشار فراخوان از تصویرگران دوست‌دار محیط زیست دعوت به عمل آورد تا در نخستین پیوند هنر و محیط زیست با محوریت تصویرسازی پرندگان مشارکت کنند که با پایان مهلت یاد شده در نهایت 268 هنرمند آثار خود را به دبیرخانه این رویداد ارسال کردند.

هدف از برگزاری این رویداد فرهنگی هنرى، تقویت جایگاه طبیعت در عرصه هنر، پیوند هنر و طبیعت از دریچه‌ای جدید و ثبت گونه‌های مختلف پرندگان توسط هنرمندان اعلام شده است.

تصویرگران محیط زیست تا 30 آذرماه فرصت دارند که آثار تصویرسازی خود را به دبیرخانه گروه هنری پیله بهشت تحویل دهند که این آثار در خانه هنرمندان ایران به معرض نمایش گذاشته می‌شود.

این رویداد توسط گروه هنری پیله بهشت با حمایت انجمن تصویرگران ایران، شهرداری تهران، خانه هنرمندان و سازمان آگهی‌های روزنامه ایران برگزار می‌شود.