کافه گردش
فرهنگ و هنر
۳۰ آبان ۱۳۹۲, ۹:۱۵ ب.ظ

توسعه شرکتهای دانش بنیان برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه

IMG15362810
توسعه شرکتهای دانش بنیان برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به وجود ۶ میلیون بیکار در کشور گفت: برای ایجاد هر شغل نیاز به ۱۶۰ میلیون تومان بودجه است در حالی که با توسعه شرکت‌های دانش بنیان با هزینه کمتر شغل ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سورنا ستاری در نشست صمیمانه این معاونت با پرفسور فضل الله رضا با تاکید بر هدایت اعتبارات به سمت اجرای پروژه‌های مورد نیاز کشور، افزود: ماموریت اصلی معاونت علمی صادارت و تجاری سازی محصولات دانش بنیان است که در این زمینه در حوزه دارویی که در گذشته با هزینه‌های سرسام آوری وارد می‌شده است در حال حاضر در کشور تولید و سایر کشورها نیز صادر می‌شود.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، با تاکید بر لزوم توسعه شرکت‌های دانش بنیان در کشور، اظهار داشت: در حاضر کشور در وضعیت خوبی قرار ندارد در حوزه اشتغال نیز بر اساس آمارهای غیر رسمی در کشور حدود ۶ هزار بیکار وجود دارد که در صورت رشد اقتصادی ۸ درصد برای ایجاد هر شغل نیاز به ۱۶۰ میلیون تومان بودجه نیاز است.

وی ادامه داد: این در حالی است که با توسعه شرکت‌های دانش بنیان علاوه بر آنکه با هزینه‌های کمتری اشتغال ایجاد می‌شود، می‌توان فارغ التحصیلان دانشگاهی را در این شرکت‌ها جذب کرد.

ستاری با بیان اینکه اعمال تحریم‌ها مشکلات جدی بسیاری را در کشور ایجاد کرده بود، ابراز امیدواری کرد که با زمینه‌هایی که فراهم می‌شود بتوان در جهت رسیدن به توقعات جامعه گام برداشت.

رئیس بنیان ملی نخبگان با اشاره به تعداد استعدادهای برتر در کشور خاطر نشان کرد: سالانه حدود ۸۰۰ هزار نخبه و استعداد برتر به خانواده بنیاد ملی نخبگان اضافه می‌شود که عمده آنها از میان برترین‌های المپیادهای علمی و آزمون سراسری است.

سپیده تدین
360 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *