جایزه بهترین بازیگر مرد سينمايی اروپا

زیبایی بزرگ

1
1

جایزه بهترین بازیگر مرد برای ایفای نقش در فیلم “زیبایی بزرگ” به تونی سروییو بازیگر ایتالیایی رسید

کیرا نایتلی، بازیگر انگلیسی به خاطر ایفای نقش در فیلمی به نام “آنا کارنینا” در فهرست نامزدان جایزه بهترین بازیگر زن بود و جود لو، بازیگر انگلیسی نیز که در این فیلم بازی کرده است از جمله نامزدان جایزه بهترین بازیگر مرد بود. ولی از قرار بخت با ستاره های انگلیسی یار نبود.

جایزه بهترین بازیگر مرد برای ایفای نقش در فیلم “زیبایی بزرگ” به تونی سروییو بازیگر ایتالیایی رسید. مراسم اهدا جوایز سینمایی اروپا برای پائولو سورنتینو شب خوبی بود. “زیبایی بزرگ” فیلمی است که قشر به اصطلاح نخبه و اهل مد شهر رم را به طنز می گیرد. این فیلم جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردان را با خود به خانه برد.

تنها موفقیتی که نصیب سینمای بریتانیا شد جایزه بهترین طراحی برای فیلم “تولستوی” بود که به سارا گرینوود رسید.

فیلم دانمارکی “چیزی که لازم داری عشقه” با بازیگری پیرس برازنان بر فیلم اخیر پدرو آلمو دووار که نام اصلی آن “عشاق مسافر” است پیروز شد و جایزه بهترین کمدی اروپایی را از آن خود کرد.

انیو موریکونه آهنگساز کهنه کار ایتالیایی جایزه بهترین موسیقی و آری فولمن از اسرائیل به خاطر فیلم نیمه انیمیشن خود به نام “کنگره ” جایزه بهترین فیلم انیمیشن را گرفتند.

فیلمی به نام “کشتن” محصول مشترک بریتانیا، دانمارک و نروژ به خاطر بررسی دقیق عاملان قتل عام های سیاسی دهه ۶۰ در اندونزی جایزه بهترین فیلم مستند را دریافت کرد. آدا سولومون تهیه کننده رومانیایی جایزه بهترین تهیه کنندگی مشترک اروپایی را گرفت و در سخنان خود این جمله نلسون ماندلا را نقل کرد که “تا زمانیکه انجام نشده همیشه غیر ممکن به نظر می رسد.”