صدور اولین مجوز برگزاری کنسرت برای یک خواننده زیر زمینی در ایران

9302-3m504

خبرگزاری فرانسه در گزارشی به صدور مجوز برای برگزاری کنسرت یک خواننده زیر زمینی برای نخستین بار در ایران پرداخته است.

به گزارش عصر ایران این خبرگزاری به نقل از خبر روز گذشته خبرگزاری ایرنا مبنی بر صدور مجوز برای برگزاری کنسرت “زانیار خسروی” خواننده پاپ که پیشتر ترانه هایش را به صورت اینترنتی و بدون مجوز منتشر می کرد، از برگزاری کنسرت این خواننده در روز 24 آوریل (4 اردیبهشت) در تهران خبر داد.

این خبرگزاری نوشت : بلیت های این کنسرت به سرعت به فروش رفت. این نخستین بار در ایران است که یک خواننده زیر زمینی موفق به دریافت مجوز برای برگزاری کنسرت می شود.

خبرگزاری فرانسه به ابراز خرسندی زانیار خسروی در صفحه شخصی اش در فیسبوک از صدور مجوز برای کنسرتش خبر داده و به نقل از صفحه فیسبوک خطاب به هواداران این خواننده که بلیت کنسرت او را خریداری کرده اند، نوشته است: از اینکه همه شما را (در کنسرت) می بینم خیلی خوشحالم.

این گزارش سپس به نظرات هواداران زانیار در زیر مطلب او در صفحه فیسبوکش پرداخته و به نقل از یکی از آنها که موفق به خرید بلیت کنسرت نشده است می نویسد: من خیلی ناراحت ام نتوانستم بلیت بگیرم . می خواهم بمیرم.

خبرگزاری فرانسه به هشدار پلیس امنیت اخلاقی ناجا به هنرمندان و خوانندگان زیر زمینی اشاره کرده و می نویسد: پلیس امنیت اخلاقی پیشتر به خوانندگان زیر زمینی هشدار داده است کارهای بدون مجوز منتشر نکنند و از طریق مجاری قانونی به انتشار آلبوم های خود مبادرت ورزند.

خبرگزاری فرانسه می نویسد: طبق قوانین ایران ، همه آثار هنری از جمله آلبوم های موسیقی باید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز بگیرند و هنگام صدور مجوز ترانه و موسیقی این آثار بررسی می شود تا با ارزش های اخلاقی و اسلامی مغایر نباشد.

با این حال بنا به نوشته این خبرگزاری بسیاری از گروه های زیر زمینی موسیقی در ایران بدون کسب مجوز از وزارت ارشاد و به صورت زیر زمینی فعالیت می کنند.