کافه گردش
فرهنگ و هنر
۲۰ خرداد ۱۳۹۳, ۷:۱۸ ب.ظ

نقد فیلم مترو پل در هفت اقلیم

به نقل از عمومی رسانه ملی، برنامه سینمایی این هفته” هفت اقلیم” که ۱۹ خرداد پخش می شود، به نقد و بررسی فیلم متروپل آخرین ساخته مسعود کیمیایی می پردازد.2329229_551

متروپل داستان دو جوان است که یک شب در باشگاه بیلیارد با زنی روبرو می‌شوند و در دو راهی تصمیم قرار می‌گیرند. مهناز افشار، محمدرضا فروتن، پولاد کیمیایی، تینا پاکروان، شقایق فراهانی و … در آن بازی می کنند.

بسیاری از منتقدان براین عقیده هستند که این فیلم درحد و اندازه ای که از کیمیایی انتظار می رفت نبوده و برخی معتقد هستند متروپل هنوز قابل تامل است. با توجه به این بحث ها برنامه “هفت اقلیم” در گفت و گو با منتقدان به بررسی نقدهای موجود می پردازد.

همچنین بخش‌های ثابت برنامه همچون «هفت خبر» شامل مهم‌ترین خبرهای هفته، «پرده نقره‌ای» شامل وضعیت فروش سینماها، «نگاتیو» شامل دیالوگ‌های ماندگار سینما و «ترانه» شامل موسیقی فیلم‌های ماندگار هم در این برنامه پخش می‌شوند.

برنامه “هفت اقلیم” کاری از گروه هنر شبکه رادیویی فرهنگ است که همه روزه از ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۹۰ دقیقه از موج اف ام ردیف ۱۰۶ روی آنتن می رود.

حسن آزادی اجرا، سحر عصرآزاد کارشناسی و مهدی آزادی مشاور محتوایی و تهیه‌کنندگی برنامه ادبیات”هفت اقلیم” را که روزهای دوشنبه پخش می شود، برعهده دارند.

سپیده تدین
706 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *