کافه گردش
اخبار هنرمندان
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۲۷ ب.ظ

درگذشت بازیگر خوش چهره فیلم کازابلانکا

درگذشت بازیگر خوش چهره فیلم کازابلانکا

 

پرتال اجتماعی واکنش:مادلین له‌بو بازیگر زیبای فیلم کازابلانکا در سن ۹۲ سالگی در گذشت.آخرین بازیگر زندۀ فیلم «کازابلانکا» نیز در ۹۲ سالگی چشم از جهان فروبست.مادلین له‌بو madeleine lebeau بازیگری است که در «کازابلانکا» نقش ایون را بازی می‌کرد، و چهرۀ اشک‌آلود در حال خواندن سرود ملی فرانسه در «کازابلانکا» به یکی از نمادهای مقاومت در طول جنگ جهانی دوم بدل شد.

این بازیگر یک می در اسپانیا درگذشت. کارلو آلبرتو پینلی فیلمساز و فرزندخوانده له‌بو خبر درگذشت او را تائید کرده است.له‌بو که در دنیای واقعی تجربه گریختن از دست نازی‌ها را داشت، در این فیلم برنده جایزه اسکار همراه با همسرش مارسل دالیو به ایفای نقش پرداخت. او در «کازابلانکا» نقش معشوقه همفری بوگارت را بازی می‌کرد.

مادلین له‌بو بازیگر کازابلانکا

درگذشت بازیگر خوش چهره فیلم کازابلانکا

سال ۱۹۲۳ در پاریس به دنیا آمد، له‌بو چند روز پیش از اشغال پاریس به دست آلمان نازی به همراه همسرش دالیو از این شهر گریخت.
این زوج در نهایت به کالیفرنیا رفتند، و له‌بو با استودیوی برادران وارنر قرارداد بست. «جلوی سحر را بگیر» در سال ۱۹۴۱ و «جیم جنتلمن» در سال ۱۹۴۲ حاصل همکاری او با این استودیو است.
پس از پایان جنگ جهانی دوم له‌بو به اروپا بازگشت. او سال ۱۹۶۳ در فیلم «هشت‌ونیم» به کارگردانی فدریکو فلینی نقش‌آفرینی کرد.

سارا ابراهیمی
675 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *