سریال کشف حجاب بازیگران زن ایرانی /تصاویر

پرتال اجتماعی واکنش: این روزها داستان سریالی از کشف حجاب بازیگران زن سینمای کشورمان جزو اخبار پر تکرار شده است. داستانی که شروع آن با گلشیفته فراهانی در سال 1387 با حضور در هالیوودی آغاز شد. او در مراسم فرش قرمز هالیوود، بدون حجاب ظاهر شد و پس از اکران خصوصی فیلمش در مصاحبه با روزنامه دیلی نیوز اعلام کرد که دیگر قصد ندارد به ایران برگردد.

سریال کشف حجاب بازیگران زن ایرانی /تصاویر

پس از گلشیفته فراهانی یک ماجرای دنباله دار خروج و کشف حجاب بازیگرانی شروع شد که هیچ کدام به اندازه او مشهور نبودند. حتی اسم بعضی به گوش مخاطبان حرفه ای سینما هم نا آشنا بود. آن هم به خاطر نقشها و بازیهای درجه سه و چهاری که در حاشیه فیلمها به عهده داشتند.

 سال 1390 بود که مینا لاکانی به خارج از کشور رفت و پناهنده شد او در برنامه شباهنگ صدای آمریکا، بدون حجاب حاضر شد تا چند صباحی خوراک این شبکه ضد ایرانی را تامین کند. وی در مصاحبه با این شبکه خود را مبرا از حزب بازی خواند ولی مدعی شد به خاطر همبستگی با مردم، از ایران خارج شده است!

سریال کشف حجاب بازیگران زن ایرانی /تصاویر

پس از آن بود که انتشار تصاویری از مژده شمسایی همسر بهرام بیضایی، سریال کشف حجاب بازیگران زن ایرانی را ادامه داد و موجب بروز واکنش های منفی فراوانی شد.

و حنانه شهشهانی بازیگر دیگری بود که در سریال کلاه پهلوی نقش دختری مذهبی را عهده دار بود. او با انتشار تصاویری با حجاب در اینستاگرام خود در صدد برآمده تا اشتباهاتش را جبران کند. البته ویدا شهشهانی، مادر این بازیگر طی مصاحبه ای در سال گذشته این مسئله را تکذیب کرد و گفت که این عکس ها فتوشاپ بوده است!

سریال کشف حجاب بازیگران زن ایرانی /تصاویر
عکس منتسب به حنانه شهشهانی
سریال کشف حجاب بازیگران زن ایرانی /تصاویر
مژده شمسایی

اخیرا نیز صدف طاهریان که در لیست بازیگران درجه چندمی قرار گرفت که برای مطرح کردن خود عکسهای بدون حجاب خود را در فضای مجازی منتشر کرد.

سریال کشف حجاب بازیگران زن ایرانی /تصاویر

وی که پیش از این در پیامکی که با یکی از دوستانش رد و بدل کرده است، اعلام کرده قصد افشاگری از پشت پرده سینمای ایران را دارد. او با خبرنگار اخراجی از ایران که اکنون در صدای آمریکا مشغول بکار است، مصاحبه کرده و از محدودیت های حجاب گفته است. در ادامه، این بازیگر زن که کشف حجاب را کافی ندانسته و عکسی نیمه برهنه از خود را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.

سریال کشف حجاب بازیگران زن ایرانی /تصاویر

داستان کشف حجاب بازیگران زن این بار با چکامه چمن ماه ادامه یافت. وقتی او در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، عکس های بی حجاب از خودش را منتشر کرد. این مسئله به حدی، مردم و طرفداران سینما و فرهنگ را متعجب کرد که صفحه اینستاگرام منتسب به این بازیگر به فضایی برای اظهارنظر کاربران فضای مجازی تبدیل شد.

پس از آن بود که چکامه چمن ماه عکسی در کنار بهروز وثوق بازیگر فیلم فارسی های زمان طاغوت منتشر کرد، تا مهر تائیدی بر سندیت اقدام ضد فرهنگی خودش را بزند!

سریال کشف حجاب بازیگران زن ایرانی /تصاویر

داستان کشف حجاب رابعه اسکویی به تازگی در رسانه ها منتشر شده است. بازیگری که بیشتر به واسطه حضورش در آثار کمدی شناخته می شود از ایران مهاجرت کرده تا در تولیدات شبکه ماهواره ای جم حضور یابد.

سریال کشف حجاب بازیگران زن ایرانی /تصاویر

گفته می شود جم تی وی که مدت هاست با پخش سریال های ترکیه ای، مخاطبان زیادیی را به خود جذب کرده است حال قصد دارد در کنار پخش سریال های پربیننده اش برای افزایش تعداد بینندگان در داخل ایران، بازیگران ایرانی را به سوی خود بکشاند. 

انتشار تصویری از مهدی مظلومی درکنار یکی از بازیگران مهاجرت کرده ایرانی در فضای مجازی شایعه خروج مجدد او را از کشور با هدف همکاری با شبکه‌های ماهواره‌ای تائید کرد.

سریال کشف حجاب بازیگران زن ایرانی /تصاویر

در این عکس که مهدی مظلومی از خود سر صحنه پروژه‌ای نامشخص در صفحه شخصی‌اش در فیس بوک منتشر کرده در کنار ریل تراولینگ در کنار بازیگری دیده می‌شود که بی شک چکامه چمن ماه است. حالا مشخص نیست که این سریال همان مجموعه‌ای است که با نام «آبی عشق» وعده پخش بزودی آن از شبکه Gem در ماه‌های اخیر داده می‌شود یا این شبکه در حال ساخت مجموعه‌ای جدید است؟!

پیوستن بازیگران زن ایرانی به شبکه جم در روزهای اخیر با بهارک صالح نیا، بازیگر سینما و صداوسیما ادامه دارد.  او هم ایفاگر نقشهای درجه چندم سینما است که با انتشار عکس‌های بی‌حجاب خود در اینستاگرام اعلام کرده برای انجام پروژه‌های سینمایی از ایران خارج شده است.

سریال کشف حجاب بازیگران زن ایرانی /تصاویر

بهارک صالح‌نیا، در اینستاگرام خود نوشته: الان سى ساله ام و بنظرم از اينجا به بعد زندگى كمى عجله مى كنه پس براى رسيدن به روياهام كه حق مسلمم هستن كمى بايد عجله كنم …. نخواستم در حسرت فرصتهايى بمونم كه بهم داده نشدن يا شايد هيچ وقت داده نشن … پس راه ديگه اى رو انتخاب كردم كه حداقل از امروزش مطمئم و آدمهايى هستن كه به وجودم و هنرى كه سعى كردم ياد بگيرم احترام مى گذارن …

سریال کشف حجاب بازیگران زن ایرانی به کجا ختم می شود؟
گروهی از کارشناسان معتقدند این دسته از رفتارها بیشتر نشانه خلا شخصیت و کمبود عاطفی این افراد است. کسانی که در کنار مردم کشور معروف شده اند، حال به مرحله ای رسیده اند که به باورها و اعتقادات همین مردم بی توجهی می کنند.
عده ای نیز بر این باورند که چنین رفتارهایی را باید نشانه فضای نه چندان سالم سینمای ایران دانست و ریشه آن را در نوع تعاملات حرفه ای و غیر حرفه ای پشت صحنه سینما و تولید اقار سینمایی جستجو کرد. به هرحال به نظر می رسد این اتفاق ها هنوز در سطح واکنش کاربران فضای مجازی و تحلیل های رسانه ای باقی مانده و نهادهای مسئول اقدام جدی دراین باره انجام نداده اند.
حسین نوش آبادی، سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این رابطه می گوید: اگر عمدی در این کار باشد طبق ضوابطی که قبلا به آنها اعلام شده با آنها برخورد می کنیم. برخی از هنرمندان مدیر برنامه هایشان صفحه های مجازی را هدایت می کند. اگر محرز شود که خودش را این کار را کرده با او برخورد می کنیم اما اگر مدیر برنامه هایش این عکس را گذاشته باشد سریع تر باید جلوی کار را بگیرد. اما بعید به نظر میرسد با چنین موضع گیری هایی بتوان جلوی ادامه چنین رخدادی را گرفت.با اخبار هنرمندان سایت واکنش همراه باشید.