کافه گردش
اخبار هنرمندان
۶ مرداد ۱۳۹۴, ۹:۵۴ ق.ظ

عکس‌های بازیگران معروفی که هرویین را ترک کردند

 

پرتال خبری واکنش: هرویین مخدری است که در اصطلاح عامیانه به عنوان بلایی خانمانسوز از آن یاد می شود. سال ها پیش، قبل از اینکه مصرف مواد مخدر صنعتی رایج شود، در زمان شیوع مصرف هرویین آمار مرگ و میر ناشی از استعمال آن به شدت افزایش پیدا کرده بود. مصرف هرویین پیامدهای تهدیدآمیزی برای زندگی دارد که خیلی ها عقیده دارند نمی توان از آن نجات پیدا کرد ولی برخی افراد سرشناس اعتراف کرده اند که زمانی به این ماده مخدر معتاد بوده اند ولی حالا آن را کنار گذاشته اند و توانسته اند جسم و جان خود را از جهنم این ماده مخدر بیرون بکشند.

در دنیای غرب که فاش گویی در مورد چنین مسائلی چندان مذموم به شمار نمی رود، بسیاری از چهره ها از مصرف مواد مخدر و مبارزه شان برای ترک آن صحبت کرده اند تا به سایر معتادان نشان دهند که نباید ناامید بود و حتی زندگی خوب و پرباری نیز می تواند در انتظار معتادانی باشد که سختی ها را به جان می خرند و با اعتیاد خود می جنگند و به زندگی برمی گردند.

رابرت داونی جونیور: هرویین بند کفش هایم را به هم گره زد!

چهره ها از ترک اعتیادشان به هرویین می گویند

رابرت داونی جونیور بازیگر معروف هالیود، بین سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ به هرویین معتاد بوده است. او چند بار به دلیل مصرف و حمل هرویین دستگیر شد. خودش در این باره گفته: «من خیلی اتفاقی گرفتار هرویین شدم. بعد از دومین بار معتاد شده بودم و بالاخره هم این کار بند کفش هایم را به هم گره زد و اجازه نداد حرکت کنم!»

این بازیگر امروز از موفقیت های هوشیارانه لذت می برد. رابرت داونی جونیور در سال ۲۰۱۵ به عنوان یکی از پردرآمدترین بازیگران هالیوود معرفی شد. او در ۲ فیلم «مرد آهنی ۳» و «انتقامجویان» که هزینه ساخت شان بیشتر از ۲ میلیارد بود، حضور پیدا کرد و فقط در انتقامجویان ۵۰ میلیون دلار دستمزد گرفت.

ساموئل جکسون: من احمق بودم

چهره ها از ترک اعتیادشان به هرویین می گویند

ساموئل ال جکسون ۳ بار به دلیل مصرف هرویین اوردوز کرد و مسموم شد ولی بعد از دفعه سوم مواد مخدر را به کلی کنار گذاشت. او می گوید: «آن روزها خیلی وحشتناک بود. انگار من دیوانه بودم. احمق بودم و زندگی ام هیچ رنگ و بویی از شادی نداشت.»


اریک کلاپتون: به اعتیادم لگد زدم!

چهره ها از ترک اعتیادشان به هرویین می گویند

اریک کلاپیتون معتاد به هرویین بود ولی بین سال های ۱۹۷۱ و ۱۹۷۲ با کمک دوستانش اعتیاد سنگینش را کم کرد و در ۱۹۷۴ وقتی آلبوم پرفروش خود را روانه بازار کرد، برای همیشه به هرویین لگد زد و آن را از زندگی اش بیرون انداخت. کلاپتون امروز در سراسر جهان معروف است و بسیاری او را به عنوان بهترین گیتاریست دنیا می شناسند. بسیاری از منتقدان بر این باورند که اریک کلاپتون توانسته موسیقی راک دنیا را تحت تاثیر قرار دهد.


پینک: نجات پیدا کردم

چهره ها از ترک اعتیادشان به هرویین می گویند

پینک خواننده و بازیگر آمریکایی در سال ۱۹۹۵ به دلیل مصرف هرویین اوردوز کرد و بعد از آن اتفاق هیچ وقت سراغ هیچ ماده مخدری نرفت. او گفته: «من می دانم هرویین با آدم ها چه می کند. وحشتناک است. تا آن زمان هیچ وقت آنقدر نیازمند مداوا نبودم و هر مداوایی را که فکرش را بکنید انجام دادم و نجات پیدا کردم.»


کوری فلدمن: هرویین باعث شد سقوط کنم

چهره ها از ترک اعتیادشان به هرویین می گویند

کوری فلدمن خواننده و بازیگر آمریکایی در سال ۱۹۹۰ به دلیل حمل هرویین دستگیر شد. او در سال ۲۰۱۳ گفت: «امتحان هرویین یعنی از هم پاشیدن همه چیز. تنها چیزی بود که خیلی سریع گرفتارش شدم و از اوج به حضیض سقوط کردم.»


نیکول ریچی: هم کوکایین را ترک کردم هم هرویین

چهره ها از ترک اعتیادشان به هرویین می گویند

نیکول ریچی در سال ۲۰۰۵ در شبکه سی ان ان اعلام کرد در ۱۸ سالگی مصرف کوکایین را کنار گذاشته و بعد به انواع قرص و بعد هم هرویین روی آورده اما با تلاش زیاد توانسته اعتیادش را ترک کند.


آنجلینا جولی: با همه مخدرها خداحافظی کردم

چهره ها از ترک اعتیادشان به هرویین می گویند

آنجلینا جولی در سال ۲۰۱۱ در یک برنامه تلویزیونی گفت: «من چند ماده مخدر از جمله هرویین را امتحان کردم ولی خیلی زود فهمیدم که بهترین زندگی، زندگی سالم است و مصرف مواد را به کلی کنار گذاشتم.»


اوزی آزبورن: به زندگی برگشتم

چهره ها از ترک اعتیادشان به هرویین می گویند

اوزی آزبورن ستاره موسیقی راک و هوی متال بریتانیا در سال ۱۹۷۸ میلادی اقرار کرد که به هرویین معتاد شده است اما مبارزه های آشکار او با اعتیاد نشان داد که همیشه امید وجود دارد و بهبود در هر سن و شرایطی امکانپذیر است.


تاتوم اونیل: خشم هرویین من را گرفت!

چهره های معروفی که هرویین را ترک کردند!

تاتوم اونیل بازیگر آمریکایی درباره مصرف هرویین اینطور توضیح می دهد: «من واقعا از لحاظ روانی مشتاق هرویین بودم. اشتیاق داشتم در فراموشی و گمنامی فرو روم و مدتی بعد از ترک هرویین به افسردگی دچار شدم و پرخاشگر و بداخلاق شدم اما می دانستم این روی دیگر سکه است که باید برای رهایی از اعتیاد با آن مواجه شوم و برای همین تحملش کردم.»


کریس هرن: خوشی در جهنم؟

چهره ها از ترک اعتیادشان به هرویین می گویند

کریس هرن بازیکن سابق تیم بسکتبال بوستون سلتیک هم گفته: «خیلی از مردم فکر می کنند وقتی ماده مخدری را مصرف می کنید، پر انرژی می شوید و خیلی خوش می گذرد ولی اصلا اینطور نیست. شما خوش نمی گذرانید، در جهنم زندگی می کنید!» این بسکتبالیست از سال ۲۰۰۸ پاک است.


استیون تایلر: هرویین زندگی ام را نابود کرد

چهره ها از ترک اعتیادشان به هرویین می گویند

استیون تایلر نوازنده و خواننده اصلی گروه آئروسمیت (یکی از معروف ترین گروه های هارد راک دهه ۷۰ میلادی) گفته: «در هفته بیشتر از ۲ هزار دلار برای الکل و کوکایین و هرویین خرج می کردم. ۲۰ میلیون دلار را به باد دادم. من با بینی ام پورشه ام را بالا کشیدم، هواپیمایم را بالا کشیدم، خانه ام را بالا کشیدم، من خودم را نابود کردم.»


 

راسل براند: هرویین قوی است ولی شما از آن قوی ترید

چهره ها از ترک اعتیادشان به هرویین می گویند

راسل براند بازیگر و کمدین انگلیسی در سال ۲۰۱۳ گفت: «نمی توانم دقیقا درباره تاثیر هرویین حرف بزنم اما می دانم طرز فکر و اخلاق و رفتار متاثر از ماده مخدر و الکل کاملا غیرمنطقی و نامعقول است. بالاخره زمانی متوجه می شوید که هیچ کدام از آنها قدرتی ندارند و شما از همه آنها قوی ترید.

رهـــــــــــــا مسعودی
974 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *