کافه گردش
اخبار فرهنگی هنری
۸ مهر ۱۳۹۵, ۱۱:۵۴ ق.ظ

استقبال از فیلم فروشنده در استرالیا

پرتال اجتماعی واکنش: نمایش فیلم‌های ایرانی از جمله «فروشنده» در جشنواره جهانی فیلم پارسی با استقبال روبرو شده است. امین پلنگی دبیر جشنواره جهانی فیلم پارسی گفت: نمایش فیلم‌های این دوره از جشنواره در ملبورن و آدلاید به پایان رسید و خوشبختانه مخاطبان از این رویداد استقبال کردند. نمایش «فروشنده» و سایر فیلم‌های ایرانی در این دو شهر مورد توجه قرار گرفت.
استقبال از «فروشنده» در استرالیا

او ادامه داد: نمایش فیلم‌ها در سیدنی و کانبرا ادامه دارد. فردا پنجشنبه ۸ مهرماه نمایش «فروشنده» را خواهیم داشت. میهمانان ایرانی جشنواره آقای داوود خیام کارگردان فیلم «ماحی» و مجید برزگر کارگردان «یک شهروند کاملا معمولی» در نشست نمایش و نقد و بررسی فیلم‌هایشان حضور خواهند داشت و به پرسش‌های نمایندگان رسانه‌ها و تماشاگران پاسخ خواهند داد.

پلنگی افزود: روز یکشنبه مراسم بزرگداشت آقای عباس کیارستمی فیلمساز برجسته ایرانی ساعت ۳۰/۱۲ در دانشگاه فیلمسازی AFTRS  سیدنی برگزار می‌شود. فیلم سینمایی «کپی برابر اصل» هم در این مراسم روی پرده می‌رود.

دبیر جشنواره جهانی فیلم پارسی گفت: هدف این جشنواره نمایش بضاعت‌های سینمایی سینماگران فارسی زبان و ایجاد بستر برای گفت و گو و تعامل میان آنها، مخاطب و سینماگران غربی است. امیدوارم این جشنواره، دست کم بتواند در استرالیا و برای مخاطبی که در این کشور پهناور به تماشای آثار سینمایی این منطقه می‌نشیند تصویری شفاف و عادلانه از این جوامع ارائه دهد.

این فیلمساز درباره هیات داوران جشنواره گفت: داوران این دوره جشنواره سینماگران سرشناس استرالیایی و چهره‌هایی هستند که مخاطب جدی سینمای جهان با نام و سوابق آنها کاملا آشناست. مارتین براون تهیه‌کننده «مولن روژ» و «رومئو و ژولیت»، سو موری تهیه‌کننده است و آثاری مانند «ده قایق» و «کشور چارلی» را تولید کرده، هلن پنکهرست مدیر تولید است و به عنوان مدیر در شرکت «مچ باکس» بزرگترین کمپانی تولید برنامه‌های تلویزیونی استرالیا فعالیت می‌کند و ری آرگال کارگردان و فیلمبردار شناخته شده و رییس انجمن کارگردانان استرالیاست.

اختتامیه جشنواره جهانی فیلم پارسی ۱۲ مهرماه برگزار می‌شود. در آیین پایانی این رویداد تندیس جشنواره غزال طلایی به بهترین فیلم بلند و بهترین فیلم کوتاه اهدا خواهد شد.

رهـــــــــــــا مسعودی
298 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *