بازیگری که از سلفی گرفتن بیزار است!/این کار مبتذل و بی مزه است

اخبار,اخبار فرهنگی ,جشنواره فیلم کن

 بازیگری که از سلفی گرفتن بیزار است!/این کار مبتذل و بی مزه است

بازیگر برنده جایزه بفتا، که با فیلم «گوش به زنگ باش» درشصت‌و‌هشتمین جشنواره فیلم کن حضور دارد، از سلفی گرفتن بیزار است.

به گزارش خبرآنلاین، کاترین دونوو، بازیگر مشهور سینمای فرانسه ادعا کرده که دیگر در فرانسه ستاره‌های واقعی وجود ندارند، او از اوج گرفتن شبکه‌های اجتماعی و عکس‌های سلفی نیز اظهار تاسف کرده است.

این بازیگر 71 ساله، که جایزه بفتا را هم در کارنامه خود دارد، تا کنون 31 بار برای جایزه سزار(جایزه ملی فیلم فرانسه) نامزد شده است.

با شروع عصر دیجیتال، همه چیز از این مسئله تاثیر پذیرفته است، دونوو به روزنامه‌ها گفته است :« ما بسیاری انسان‌های مشهور را می‌بینیم که میلیون‌ها دنبال‌کننده دارند… اما در واقع هیچ کاری انجام نمی‌دهند.»

دونوو با تائید اینکه ارتباط اندکی با تکنولوژی دارد، گفت :« از نظر من تلفن همراه وسیله سودمندی است، اما در مواقع لزوم خاموشش می‌کنم. من به همراه موبایلم شام نمی‌خورم. این مسئله که به سادگی بتوان عکس گرفت، فوق‌العاده است، اما من از سلفی گرفتن بیزارم، به نظرمن اینکه مدام از خودت عکس بگیری، به خودت نگاه کنی که کاری را انجام می‌دهی، بدون اینکه آن کار را زندگی کنی، مبتذل و بی‌مزه است.»

در فیلم «گوش به زنگ باش»، دونوو نقش یک قاضی در دادگاه خانواده را بازی می‌کند، که به جوانان و بزرگسالان آشفته‌حال کمک می‌کند دوباره به مسیر درست زندگی خود بازگردند. این فیلم به کارگردانی امانوئل برکوت قرار است چهارشنبه در افتتاحیه شصت‌و‌هشتمین جشنواره فیلم کن به نمایش گذاشته شود.

دونوو اعتقاد دارد که حتی اتفاقات بزرگی مانند جشنواره کن نیز مانند گذشته فریبنده و باشکوه نیستند. او گفت :« هنوز هم این رویداد برای بازیگران بسیار چالش‌برانگیز است. وقتی که پایین پله‌هایی با فرش قرمز میان آنهمه دوربین می‌رسید مسحور این اتفاق می‌شوید، از هفت صبح تا نیمه‌شب ملکه هستید، اما در یک چشم بر‌هم زدن همه چیز به پایان می‌رسد.»