کافه گردش
اخبار فرهنگی هنری
۱۰ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۱۵ ب.ظ

توجیه علیخانی قابل قبول نبود شوک علیخانی از صحبتهای مهمان

2388993_917

ویژه برنامه “ماه عسل” در دومین روز از ماه مبارک رمضان با اجرا و تهیه‌کنندگی “احسان علیخانی” از شبکه سه سیما مهمان خانه‌های روزه‌داران شد.

“علیخانی” پس از سلام و احوالپرسی با هموطنان عزیز، از بابت انرژی‌های ارسالی مخاطبان به جهت آغاز “ماه عسل ۹۳” قدردانی کرد و اظهار داشت که امیدوارم حال همه مخاطبان خوب باشد و سپس در خصوص مهمان شب گذشته خود که اختصاص به “شهید ایرج خرم جاه” و “زمردیان” داشت، گفت” گویا قرار است درباره این شهید و داستان زندگی‌اش فیلم بسازند ولی خواهشا اگرقد و اندازه‌ تراژدی و داستان جذاب آن هستید، این کار را انجام بدهید و بعد با طعنه اظهار کرد؛ که بعضی از کارگردانان اعتماد به نفس عجیبی دارند.

تیتراژ آغازین با صدای “مرتضی پاشایی” در دومین روز هم در فضای “ماه عسل” طنین انداز شد و سپس گوی صدفی رنگ باز شد و مهمانان برنامه مشخص شدند مهمانان برنامه یک زوج به همراه فرزندشان “رونیکا” بودند که سال گذشته در همین برنامه حضور پیدا کرده بودند و داستان زندگیشان بدین گونه بود که زن دارای بیماری سرطان بود اما با این وجود ازدواج کرده و صاحب فرزند دختری به نام “رونیکا” شده بودند.

زن عنوان کرد که پس از حضور در برنامه “ماه عسل ۹۲” واکنش‌های مردم بسیار شدید بود حضور من در این برنامه به همراه همسر و فرزندم نشان دهنده یک زندگی دوباره به مخاطبان و مردم بود.

من الان در صحت کامل به سر می‌برم چندین سال است که دارو مصرف نمی‌کنم و بعد رو به “علیخانی” عنوان کرد من الان حضور دارم شاید ده سال دیگر نباشم اما شما هستید و علیخانی در جواب به این نکته اظهار کرد؛ که عمرا، امسال هم که من روی آنتم، برایم بسیار عجیب است چه برسد به اینکه ده سال دیگر هم باشم.

“علیخانی” در ادامه اظهار داشت: که ما سوژه برای پرداخت در برنامه زیاد داریم ولی حضور مهمانان سال گذشته ما در این برنامه تنها به دلیل این بوده که مخاطبان جویای قصه مهمانان ما بودند و به همین علت خود را ملزم دانستیم که این دو برنامه را به سرنوشت مهمانان سال قبل خود اختصاص دهیم و سپس کلیپی از سرنوشت مهمان دیگر “ماه عسل ۹۲” پخش شد، مادری که پس از مرگ فرزندش اعضای بدنش را اهدا کرده بود و با حضور در ماه عسل سال گذشته با گیرنده قلب فرزندش مواجه شد.

و اما مهمان بعدی “ماه عسل” که در صدف سفید رنگ قرار گرفته بود هم خانمی بود که به دلیل بیماری HIV به همراه دو فرزند پسرش سال گذشته در برنامه حضور یافته بود.

مهمانان شرح حال خودشان را بعد از حضور در ماه عسل سال گذشته اینگونه عنوان کردند که بعد از برنامه مشکلی نداشتیم ولی بعد از چند مدت فرزندانم دوستان صمیمی خود را از  دست دادند چرا که آنها تمایل به دوستی با کسی که مادرش به این بیماری مبتلا شده را نداشتند و در پایان  اظهار داشت: که بعد از این برنامه چند نفر به زندگی امیدوار شدند و همین برای من کافی بود.

علیخانی رو به مهمان اضافه کرد که شما یک عذرخواهی از سال گذشته به یک قشر خاص بدهکار هستید که مهمان در این بین گفت: من در تمام مدت به خودم ذکر این موضوع را یادآوری می کردم و سپس اظهار کرد:که من سال گذشته در همین برنامه گفتم که بیماری ایدز خیلی بهتر از سرطان است و دلیلم تنها بابت این بود که داروهای ویروس ایدز رایگان است ولی بیماران سرطانی در این اوضاع وخیم که در مملکتمون حاکم است بسیار سخت است علیخانی که از حرف مهمان روی آنتن زنده شوکه شده بود ،اظهار کرد درمورد وضع مملکت خیلی سیاه نمایی کردید.

مهمان بعدی زوجی بودند که سال‌های قبل در همین برنامه “ماه عسل” حضور یافته بودند و ویژگی خاصشان این بود که از فرزند معلولی که از بهزیستی آورده بودند به مدت ۲۰ سال مراقبت کردند و پس از مرگ پسرشان، در ماه عسل سال گذشته فرزند دیگری از سوی بهزیستی به آنها داده شد. حال فرزندشان و خودشان خوب بود و رفتن فرزند معلولشان که “میلاد” نام داشت را حکمت و آمدن “شاهین” فرزند جدیدشان را رحمت تلقی کردند وبه انضمام  اینکه حضور شاهین در زندگیشان آنها را از افسردگی نجات داد بود.

علیخانی در پایان با جمله ماهتون عسل دفتر دوم “ماه عسل” را بست.

سپیده تدین
434 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *