کافه گردش
اخبار فرهنگی هنری
۳۰ مرداد ۱۳۹۵, ۹:۲۷ ق.ظ

جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های ایرانی در سینما

جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های ایرانی در سینما

پرتال اجتماعی واکنش:طبق جدول هفتگی سینمای ایران فیلم سینمایی “لانتوری” به صدرنشینی سه هفته ای “بارکد” پایان داد.جدول فروش هفتگی سینمای ایران منتشر شد. طبق این جدول فیلم “لانتوری” ساخته رضا درمیشیان به صدرنشینی سه هفته ای “بارکد” پایان داد.”لانتوری” با فروش ۲,۶۸۰,۹۴۴,۸۰۰ تومان در چهارده روز رکورد فروش در افتتاحیه را از آن خود نموده و این هفته با فروشی معادل ۹۴۸,۸۹۲,۰۰۰ تومان بالاترین فروش هفتگی را میان فیلم های رو پرده داشته است.

فیلم “بارکد” مصطفی کیایی پس از ۷۰ روز و با داشتن ۱۱۰ سینما فروش هفتگی ۵۴۴,۸۰۹,۰۰۰ تومان را ثبت نموده و با وجود افت فروش نسبت به هفته قبل جایگاه اول را به لانتوری سپرده است.”زاپاس” برزو نیک نژاد در رتبه سوم لیست فروش قرار دارد. این فیلم پس از ۴۹ روز و با داشتن ۱۰۹ سینما فروشی معادل ۴۰۵,۰۵۳,۰۰۰ تومان را به ثبت رسانیده است. این کمدی پر بازیگر اولین تجربه نیک نژاد در ساخت فیلم بلند بوده است. او پیش از این به عنوان نویسنده در تلویزیون فعالیت داشته و مجموعه دردسرهای عظیم را کارگردانی کرده است.جایگاه چهارم لیست فروش هفتگی سینمای ایران را فیلم تازه اکران “ناردون” در اختیار دارد. “ناردون” ساخته فریدون حسن پور بوده که در آن امین حیایی، سیروس گرجستانی، مهران غفوریان، مهران رجبی، شهرام قاعدی، امیر نوری، لیلا اوتادی و علی مسعودی به ایفای نقش می پردازند.

در خلاصه داستان فیلم ناردون آمده ست : خرج عروسی بیشتر است یا عزا، بهتر است عزا رو تو عروسی و عروسی رو تو عزا گرفت که خرجش کمتر شود. این فیلم پس از ۷ روز و با داشتن ۴۷ سینما ۲۵۷,۷۳۴,۰۰۰ فروخته است.فیلم پنجم فهرست فروش هفتگی را “دختر” رضا میرکریمی به خود اختصاص داده است. این فیلم با تخصیص ۵۹ سینما و پس از ۵۶ روز توانسته به فروش هفتگی ۲۵۴,۱۵۴,۰۰۰تومان دست پیدا کند.

فیلم های “رسوایی” با ۱۳۹,۷۹۸,۰۰۰ تومان، “دزد و پری” با  ۱۰۰,۲۹۲,۰۰۰ تومان، “امکان مینا” با  ۸۶,۹۱۰,۰۰۰ تومان، “ایستاده در غبار” با ۴۳,۱۳۴,۰۰۰ تومان و “عادت نمی کنیم” با ۱۱,۷۳۲,۰۰۰ تومان فروش رتبه های ششم تا دهم جدول هفتگی فروش ار در اختیار دارند.

سارا ابراهیمی
348 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *