حذف نام فیلم محمد رسول الله (ص) از جوایز اسکار

پرتال اجتماعی واکنش: آکادمی علوم و فنون سینمای آمریکا (اسکار) اسامی ۹ فیلم را برای حضور در مرحله بعدی رقابت بهترین فیلم اسکار خارجی زبان اعلام کرد که نکته قابل تامل حذف نام فیلم «محمد رسول‌الله (ص) » بود.

Snapshot_2015-12-20_095814
محمد رسول الله (ص)

عوامل فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) خبر حذف این فیلم را از اسکار2016 تائید کردند، از مجموع 9 فیلم اعلام شده برای دور بعدی اسکار بهترین فیلم خارجی زبان، 7 فیلم از اروپا هستند و حضور نمایندگان اردن و کلمبیا قابل تامل است.

در فهرست منتشر شده:«برند عهد جدید» ساخته ژاکو ون دورمل از بلژیک، «یک جنگ» به کارگردانی توبیاس لیندهولم از دانمارک، «موستانگ» ساخته دنیس گامز ارگوون از فرانسه، «شمشیرباز» به کارگردانی کلاوس هارو از فنلاند، «هزارتوی دروغ‌ها» ساخته یولیو ریچارلی از آلمان، «پسر سائول» ساخته لازلو نمس از مجارستان، «زنده باد» ساخته پدی بریتناچ از ایرلند، «در آغوش گرفتن ابلیس» ساخته سیرو گوئراو از کلمبیا و «ذیب» ساخته نجل ابونوار از اردن 9 فیلمی هستند که از میان آنها در نهایت 5 نامزد نهایی بهترین فیلم خارجی اسکار 2016 روز 14 ژانویه سال آینده معرفی می‌شوند و مراسم اعطای جوایز نیز روز 28 فوریه در شهر لس‌آنجلس برگزار خواهد شد.

سال گذشته فیلم سینمایی «امروز» به کارگردانی سیدرضا میرکریمی نماینده سینمای ایران بود که آن فیلم نتوانست به مرحله نهایی راه‌یابد و در نهایت «آیدا» به کارگردانی پاول پاولیکوفسکی از لهستان برنده جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان شد.

سینمای ایران پیش از این یک بار با فیلم« جدایی نادر از سیمین » به کارگردانی اصغر فرهادی اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را کسب کرد و فیلم «بچه‌های آسمان» به کارگردانی مجید مجیدی نیز به مرحله نهایی راه‌ یافت.

هشتاد و هشتمین دوره جوایز اسکار 28 فوریه 2016 (دوشنبه 10 اسفند) در دالبی تیه‌ تر در هالیوود برگزار می‌شود.