کافه گردش
اخبار فرهنگی هنری
۶ مهر ۱۳۹۵, ۹:۲۱ ق.ظ

فروش در سینماها رکورد زد

پرتال اجتماعی واکنش: علی سرتیپی رئیس کانون پخش کنندگان درباره فروش سینماها در شش ماه نخست سال گفت: با توجه به فیلم هایی که در شش ماه اول سال اکران شده است  ۱۰۸ میلیارد  تومان فروش سینما بدون احتساب سینما سیار و اکران در سالن های کوچک است که ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مخاطب سالن سینما بودند . این رقم در مقایسه با ۶ ماه اول سال ۹۴ بیش از دو برابر شده است. سال گذشته در ۶ ماه اول سال فروش سینماها ۳۹ میلیارد تومان بوده است که ۷ میلیون و  ۵۰ هزار نفر مخاطب سینما بودند.

وی درباره فروش فیلم در ماه شهریور گفت: کل فروش شهریورماه  امسال ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده که   ۲ میلیون و ۷۰۰  هزار نفر مخاطب سینما در ماه شهریور بودند.  سال گذشته در همین ماه فروش فیلم ۷ میلیارد و ۳۰۰ هزار تومان بوده که ۱ میلیون و  ۱۵۰ هزار نفر مخاطب سینما در سال گذشته بودند.

رئیس کانون پخش کنندگان سینمای ایران در ادامه گفت: با احتساب فروش سینما سیار و سالن های کوچک به رقم فروش فیلم ها نزدیک به بین ۵ تا ۱۰ درصد اضافه خواهد شد.

وی درباره سینماهای سیار گفت: هم اینک ۴۰ دستگاه که توسط دفتر نور تابان تامین شده است فیلم در سینماهای سیار به نمایش درآمده که فیلم های «بادیگارد» ، «ابد و یک روز» ، «من سالوادور نیستم» و «رسوایی ۲» و « ایستاده در غبار» فیلم هایی بودند که در سینما سیار با اقبال بیشتر مواجه شدند و از  ۱۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان فروش داشتند امیدواریم با اضافه شدن دستگاه های موسسه رسانه های تصویری بتوانیم مخاطبان بیشتری را با خود همراه کنیم .

رهـــــــــــــا مسعودی
339 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *