قصه‌های زی‌زی‌ گولو کتاب شد

پرتال اجتماعی واکنش:محمدکاظم اخوان که به تازگی کتاب «بادکنک‌ها در برف» را در مجموعه «قصه‌های هزارتومانی» نوشته، از زیر چاپ رفتن مجموعه ده‌جلدی «قصه‌های زی‌زی‌ گولو» با عنوان «قصه‌های تابه‌تا» خبر داد.این نویسنده کودکان و نوجوانان که پیش‌تر فیلمنامه سریال «زی‌زی گولو» به کارگردانی مرضیه برومند را نوشته است، به خبرنگار ادبیات و نشر ایسنا گفت: این مجموعه که شخصیت‌های آن همان شخصیت‌های «زی‌زی گولو»ی معروف هستند، ماجراهای تازه‌تری را متناسب با شرایط روز بچه‌های امروز ترسیم می‌کند.ه گفته او، هر جلد از این مجموعه 10 جلدی مشتمل بر سه قصه است و با نام «قصه‌های تابه‌تا» با تصویرگری محبی در انتشارات شکوفه امیرکبیر راهی بازار خواهد شد.

Snapshot_2016-01-16_101031

همچنین قصه فانتزی «بادکنک‌ها در برف» یکی از آخیرین آثار تالیفی این نویسنده است که در زمره کتاب‌های پروژه «قصه‌های هزارتومانی» نشر امیرکبیر راهی بازار خواهد شد.موسسه انتشاراتی امیرکبیر – شکوفه – بنا دارد صد کتاب شعر و قصه را در همکاری نویسندگان و شاعران کودکان منتشر کند. هر جلد از این کتاب‌های شعر یا قصه در 12 صفحه چهاررنگ ویژه کودکان گروه‌های سنی «ب» و «ج» (کودکان پایه‌های اول تا پنجم دبستان) منتشر خواهد شد.
محمود برآبادی‌، طاهره ایبد، سعیده موسوی‌زاده‌، زهرا موسوی، خاتون حسنی‌، جعفر توزنده‌جانی‌، افسون امینی، علی باباجانی‌، کبری بابایی‌، محسن قدیرمحسنی و رودابه حمزه‌ای ‌ از دیگر نویسندگان و شاعران فعال در این پروژه فرهنگی هستند.مصطفی رحماندوست مدیریت این پروژه را بر عهده دارد. در حال حاضر 70 اثر این مجموعه زیر چاپ است و بناست تا نمایشگاه کتاب سال آینده صد کتاب مذکور راهی بازار شوند.
اخوان همچنین گفت در حال نگارش اولین رمان خود ویژه بزرگسالان بر اساس تجربه‌های شخصی‌اش با مضامین اجتماعی است. کار نگارش این رمان که عنوان فعلی آن «نهان رویان» است، مراحل اولیه خود را پشت سر می‌گذارد.اخوان که پیش‌تر در زمینه فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال‌های اخیر ابراز ناخوشایندی کرده بود، گفت:‌ اگرچه کانون طی سال جاری جلسه‌ای را با نویسندگان فعال در پروژه «رمان نوجوان امروز» و همچنین دیگر پروژه‌ها داشته اما در عمل کاری از پیش نبرده است. چنان که علی‌رغم این‌که بنا بود کار در سبک و سیاق گذشته خود با مدیریت جدید پیش رود این اتفاق رخ نداده است و بسیاری از آثار پروژه مذکور همچنان بلاتکلیف‌اند.