کافه گردش
اخبار فرهنگی هنری
۲۵ اسفند ۱۳۹۴, ۹:۳۵ ق.ظ

معرفی سریا‌ل‌های تلویزیونی در نوروز ۹۵

پرتال اجتماعی واکنش:چیزی به عید نوروز نمانده و مخاطبان تلویزیون مانند هرسال چشم به راه آنتن سیمای ملی نشسته‌اند تا ببینند این سازمان امسال میل به پخش چه برنامه‌هایی در جهت پرکردن اوقات فراغت مخاطبان خود دارد.یکی از وظایف اصلی صداوسیما انجام هرچه بهتر رسالت اصلی خود در سرگرمی مخاطبان است و باید دید که امسال این سازمان از پس برآورده کردن خواست آنان برخواهد آمد یا خیر.

معرفی سریا‌ل‌های تلویزیونی در نوروز 95
آنتن سیمای ملی امسال در اختیار برنامه سازانی چون محمدحسین لطیفی، حامد محمدی، سعید آقاخانی و برزو نیک نژاد قرار گرفته است و این چهره‌ها  ازجمله کارگردان‌هایی هستند که به مناسبت فرا رسیدن نوروز ۹۵، وارد میدان رقابت سریال‌های عیدانه شده‌اند و با ساخت مجموعه های عیدانه خود هر شب در زمان بندی مشخصی از سه شبکه سیما به روی آنتن می روند.یکی از ویژگی‌های برنامه‌های نوروزی امسال تلویزیون این است که این رسانه دو سریال پرمخاطب خود را که هرسال طیفی عظیم از بینندگان تنها به خاطر این دو برنامه جذب سیمای ملی می‌شدند را در اختیار ندارد.«کلاه قرمزی» و «پایتخت» دومجموعه‌ پرطرفداری هستند که امسال جایشان در کنداکتور برنامه‌های سیما خالی است و باید دید که تلویزیون از پس جبران جای خالی این برنامه‌ها برخواهد آمد یا طیف گسترده‌ای از مخاطبان را  به علت نبود این دو برنامه از دست خواهد داد!

شبکه یک سیما

سریال پادری

محمد حسین لطیفی که پیش از این در سال ۹۴ با سریال «تنهایی لیلا» مهمان خانه های مردم بود، در سال ۹۵ با تهیه و تولید سری دوم مجموعه تلویزیونی «دودکش»، خود را باری دیگر به عرصه رقابت فیلم های مناسبتی رسانده است.«دودکش ۲» به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه کنندگی سید محمود رضوی، کار خود را در ادامه سیر داستانی «دودکش۱» و قالیشویی مشتاق در بهار ۹۵ با حضور بازیگرانی جدید ادامه می دهد.

البته مجموعه «دودکش۲» قرار است به دلیل استقبالی که از مسابقه دود اسمش شده است به «پادری» تغییر نام دهد.هومن برق نورد، امیر‌حسین رستمی، سیما تیرانداز، بهنام تشکر، نگار عابدی، الناز حبیبی و بازیگران خردسالی چون محمدرضا شیرخانلو و یاسمن نوروزی از ایفاگران نقش های اصلی در «دودکش» هستند و این بار در سری دوم این سریال دیگر بازیگرانی از جمله فریبا طالبی، ابراهیم آبادی، کریم‌قربانی، شهین تسلیمی، صدرالدین حجازی، آتیه‌جاوید، نصرت میرعظیمی، مهدی دانایی‌مقدم، حسین‌قاسمی‌فرد، حسام‌خلیل‌نژادی، جواد‌جوینده میرزا، سید جلال طباطبایی، علیرضا‌درویش، جهانگیر اژدری، مجید خدایی، مجتبی اکبری نژاد، محمدرضا نیلی، سعید‌فکری، امیر محرابی، مجید سیفی، امیر میرباقری، احسان سعادتی و… به قالیشویی مشتاق اضافه شده اند.

در نوروز ۹۵ می بینیم که قالیشویی مشتاق تعطیل شده است. فیروز مشتاق در ایام نزدیک به نوروز به خاطر از دست نرفتن اعتبار قالیشویی و حفظ مشتریان سابق، سعی می کند با اجاره یک قالیشویی دیگر، کارش را پی بگیرد. او که با انبوهی از فرش های نشسته روبه‌رو است، دردسرهای جدیدی برایش رخ می دهد.

شبکه دو سیما

سریال آقای زعفرانی

حامد محمدی، سعید جلالی و آزاده محسنی با روایت داستانی «آقای زعفرانی» مبنا را بر این گذاشتند که ۱۵ روز از ایام نوروز را در کنار خانواده‌های ایرانی باشند. این مجموعه تلویزیونی به کارگردانی حامد محمدی و تهیه کنندگی ایرج محمدی به داستانک های متعددی پیرامون سبک زندگی و خانواده می پردازد.قصه مجموعه نوروزی «زعفرانی» یک آپارتمان مسکونی نیست؛ بلکه در یک محله داستان شیرین و جذابی رخ می دهد.

این سریال دارای یک موضوع اصلی است که در کنار آن داستانک هایی شکل می گیرد و در آن به مسائل و هنجارهای خوب اجتماعی توجه می شود و در این سریال شخصیت های منفی وجود ندارد و تمام شخصیت های آن خاکستری هستند.سریال نوروزی شبکه دو سیما با اشاره به موضوع مهم فرزندآوری و رشد جمعیت، تاثیر بسزایی بر تاثیر سبک زندگی ایرانی، اسلامی دارد.مهدی هاشمی (ناصر)، ستاره اسکندری (نسرین)، نرگس محمدی (مینا)، حدیث میرامینی (شکوفه)، حسام محمودی (محمدرضا) خانواده بزرگ «زعفرانی» را تشکیل می دهند که در کنار آن ها بازیگران دیگری چون لیدا عباسی، هادی کاظمی، امیر میر آقا، حسین سلیمانی، سید مهرداد ضیایی، مهران احمدی‌و… به ایفای نقش می پردازند.

شبکه سه سیما

سریال بیمار استاندارد

سعید آقاخانی، بازیگر و کارگردان مجموعه‌های تلویزیونی سیما، پس از سریال‌های مناسبتی «روزهای بد، به‌در»، «خروس»، «زن بابا»، «عید امسال» وچندمجموعه دیگر ، امسال با کارگردانی مجموعه نوروزی «بیمار استاندارد شده» به تهیه کنندگی مسعود ردایی احتمال آنکه به مهمانی خانه های مردم در عید ۹۵ برود را به مراحل پایانی رسانده است.«بیمار‌استانداردشده» درباره قهرمان داستان (بهنام) فردی تحصیلکرده بازیگری است که با این شیوه درمانی درگیر و وارد ماجراهایی می شود که تا به حال تجربه شان نکرده  است.

 شبکه نسیم

سریال دورهمی

شبکه نسیم با مجموعه تلویزیونی «دورهمی» با نقش‌آفرینی بازیگرانی چون مهران مدیری، شقایق دهقان، الیکا عبدالرزاقی و مهران‌رجبی و به تهیه کنندگی هاشم رضایت، حمید رحیمی نادی و نویسندگی امیر مهدی ژوله برای ایام نوروز ۹۵ و فصل بهار روی آنتن سیما می‌رود.از «سین» سریال های نوروزی امسال این شبکه پنج سیماست که از گردونه ساخت یا جا مانده یا در صف انتظار قرار گرفته است.

سارا ابراهیمی
608 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *