چرا کنسرت بانوان باید قبل از تاریکی هوا برگزار شود؟

پرتال خبری واکنش: کنسرت موسیقی خواهران گلچین امروز ساعت دو بعدازظهر در تالار وحدت برگزار می‌شود؛ تعیین چنین ساعتی برای کنسرت حیرت‌انگیز است، البته انجام کنسرت بانوان در ساعات چسبیده به ظهر مختص دیروز و امروز نیست، سالیان‌سال است ساعات نامتعارفی به این‌گونه کنسرت‌ها اختصاص می‌یابد، پیش‌ترها این ساعت سه و نهایتا چهار و پنج بعدازظهر بود، اما به‌تازگی به‌سوی ظهر و احتمالا در آینده به صبحگاهان مایل شود که مایه تعجب افکار عمومی است.

یک: خوانندگان زن مجال آلبوم موسیقی ندارند، تنها فرصت دیده‌شدن آنها همین کنسرت‌های اختصاصی برای خانم‌هاست؛ از این گذشته در این سال‌ها نوازندگان زن هم برای نوازندگی در بسیاری از شهرستان‌ها با محدودیت روبه‌رو شده‌اند، ازاین‌رو برپایی کنسرت بانوان در ساعت‌های دو، سه بعدازظهر، آن‌هم وسط هفته، اجحاف مضاعفی به آنهاست؛ غیر از ریزش مخاطب، تعیین چنین ساعت‌هایی، نوعی بی‌احترامی به موزیسین‌های زن است.
دو: عجیب است چرا برپایی کنسرت بانوان در شهرستان‌ها با افول جدی روبه‌رو است، همین انگشت‌شمار کنسرتی که اجرا می‌شود هم مختص تهران است، حال آنکه به‌یقین زنان سراسر ایران، هم از منظر هنری و هم به جهت شور و نشاط اجتماعی به این‌گونه رویدادها نیاز ضروری دارند؛ برای خوانندگان زن هم که نام‌های بزرگی مانند سیمین غانم، پری زنگنه، پری ملکی، سیما بینا و… و بسیاری نام‌های جوان در میانشان می‌درخشد، روا نیست طنین صدایشان فقط در تهران به گوش مخاطبان برسد و کمترین حقشان این است که زنان سراسر ایران آواز‌خوانی‌شان را بشنوند و به خاطر بسپارند….
گفته می‌شود حساسیت دلواپسان در شهرستان‌ها نسبت به کنسرت بانوان بیشتر از کنسرت‌های عادی است که این هم از عجایب روزگار است زیرا به‌حتم در کنسرت بانوان بزرگ‌ترین دلواپسی‌های دلواپسان به‌خودی‌خود حل است.
سه: لابد شوخی کردند دوستانی که پاسخ دادند کنسرت بانوان ساعاتی برگزار می‌شود که قبل از تاریکی هوا مخاطبانش به خانه‌ها بازگشته باشند! این را چند دوست موزیسین گفتند زیرا هرچه فکر کردند درنیافتند چرا کنسرت زنان مثل هر کنسرت دیگری ساعت هشت و ٩ شب اجرا نمی‌شود؟!