10 فیلم برتر در سال 2016

پرتال اجتماعی واکنش: «جوخه انتحار» عنوان برترین فیلم پایگاه داده اینترنتی فیلم‌ها (IMDB) در سال ۲۰۱۶ را از آن خود کرد.

معیار انتخاب برترین فیلم‌های «IMDB» میزان بازدید صفحه آن فیلم در وب‌سایت پایگاه داده اینترنتی فیلم‌ها است. بر این اساس فیلم «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» رده دوم برترین فیلم‌های سال ۲۰۱۶ را از آن خود کرد و فیلم‌های «بتمن علیه سوپرمن:‌ طلوع عدالت»، «دد پول» و «مردان ایکس: آپوکالیپس» رده‌های بعدی را به خود اختصاص دادند.
فیلم‌های برتر سال در پایگاه داده اینترنتی فیلم‌ها

فیلم «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» پرفروش‌ترین فیلم این فهرست است که سال گذشته در سراسر جهان به فروشی برابر با یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون دلار دست پیدا کرد.

در این میان فیلم «جوخه انتحار» (Suicide Squad) علیرغم نقدهای منفی در گیشه خوش درخشید و در پایان فروش آن به ۷۴۵ میلیون دلار رسید. کمپانی برادران وارنر کار تبلیغ برای این اثر سینمایی را از یک سال پیش از اکران در نمایشگاه «کمیک کان‌»‌ آغاز کرده بود. ویل اسمیت و مارگو رابی در «جوخه انتحار»‌ بازی کرده‌اند.

بازی مارگو رابی در «جوخه انتحار»‌ تا اندازه‌ای با استقبال تماشاگران روبه‌رو شد که پس از پایان اکران فیلم کمپانی برادران وارنر اعلام کرد که فیلم «سیرن‌های شهر گاتهام» را با بازی دیوید آیر و بازی مارگو رابی (در نقش شخصیت خود در «جوخه انتحار») و دیگر شخصیت‌های منفی زن «دی‌سی کامیکس» خواهد ساخت.

فهرست ۱۰ فیلم برتر «IMDB» در سال ۲۰۱۶ عبارتند از:

۱ – «جوخه انتحار»

۲ – «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی»

۳ – «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت»

۴ – «دد پول»

۵ – «مردان ایکس: آپوکالیپس»

۶ – «کتاب جنگل»

۷ – «هفت دلاور»

۸ – «شکارچیان روح»

۹ – «وارکرفت»

۱۰ – «افسانه تارزان»