تصاویر حمله وحشیانه ۱۴ پلیس به یک معلول

پرتال خبری واکنش:۱۴ پلیس شهر سانفرانسیسکوی آمریکا یک سیاه‌پوست معلول را به اتهام همراه داشتن «عصا»، شدیداً مورد ضرب و جرح قرار دادند.یک بار دیگر مردم آمریکا با مشاهده تصاویر ضرب و جرح یک شهروند سیاه‌پوست به دست نیروهای پلیس این کشور، بهت زده شدند.

 تصاویر مذکور که از طریق اینترنت منتشر شده است، ۱۴ پلیس شهر سانفرانسیسکو را نشان می‌دهد که یک مرد سیاه‌پوست معلول را مورد ضرب و جرح قرار می‌دهند.
 این سیاه‌پوست معلول فقط به این خاطر کتک مفصل خورد که «عصا» به همراه داشت. این سیاه‌پوست علی‌رغم اینکه یک پای مصنوعی داشت، توسط نیروهای پلیس به زمین پرت شد و حتی عناصر پلیس به او دستبند زدند.

ضرب و شتم سیاهان به دست عناصر پلیس آمریکا، اکنون دیگر به یک سریال هرروزه تبدیل شده است. سال گذشته یک سیاه‌پوست ۱۸ساله به دست نیروهای پلیس در شهر «فرگوسن» کشته شد.

در پی این حادثه و حوادث مشابه در دیگر شهرهای آمریکا، اعتراضات گسترده‌ای در این کشور علیه تبعیض نژادی و بی‌عدالتی صورت گرفت.

بر اساس بررسی‌های انجام شده، در آمریکا قربانیان تیراندازی پلیس ۴۰۰ بار بیشتر از کشور چین است.

پایگاه اینترنتی «دیلی پست» طی گزارشی نوشت، ۹۵ درصد دادستان‌های آمریکا سفیدپوست هستند و این دادستان‌ها نیز معمولا با سیاهان بدرفتاری می‌کنند.از هر سه مرد سیاه‌پوست، یک نفر از آنها طی زندگی خود در آمریکا زندانی می‌شود.

 سیاهان شش درصد جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دهند، اما ۳۵ درصد کل مجازات‌‌ها در این کشور، مشمول آنها می‌شود.