کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۸ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۴۸ ق.ظ

مذاکره با فرانسه برای نوسازی ناوگان ایران

پرتال خبری واکنش: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سابقه طولانی مدت روابط تجاری ایران و فرانسه از مذاکره با طرف فرانسوی در زمینه‌های مختلف حمل و نقل خبر داد.

عباس آخوندی پس از پایان مذاکرات خود با لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه اظهار کرد: سابقه روابط تجاری ما با فرانسه موضوعی تاریخی است ما در زمینه‌های مختلف هوایی، زمینی، ریلی، دریایی و جاده‌ای سابقه همکاری زیادی با فرانسوی‌ها داریم.

وی با اشاره به سابقه همکاری شرکت‌های مختلف ایرانی با همتایان فرانسوی‌شان اظهار کرد: با توجه به سابقه ارتباطات مختلفی که بین دو طرف وجود دارد امکان همکاری‌ها در حوزه های مختلف وجود دارد. در جریان سفر امروز وزیر خارجه فرانسه نیز شرایط این همکاری‌ها با این کشور بررسی شد.

آخوندی در رابطه با مباحث مطرح شده در حوزه هوایی نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر ۵۰ درصد از ناوگان هوایی ایران را شرکت ایرباس به عنوان یک شرکت اروپایی تشکیل می‌دهد در این رابطه مذاکراتی صورت گرفت.

وی ادامه داد: بحث نوسازی ناوگان هوایی ایران در طول این مذاکرات بررسی شد. ما در طول روزهای گذشته با ایرباس مذاکرات مستقیمی داشته‌ایم که این موضوع در سفر امروز آقای فابیوس به تهران و سفر چندی قبل من به پاریس نیز مورد توجه قرار گرفت.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا موضع منفی فرانسه در مذاکرات اخیر می تواند در همکاری های آینده دو کشور تاثیر بگذارد نیز گفت: ما باید به باز شدن یک پنجره جدید فکر کنیم تا بتوانیم با رویکردی جدید به همکاری بپردازیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به همکاری‌های گذشته در حوزه حمل و نقل و مذاکرات صورت گرفته در سفر امروز می توان به ایجاد یک تعامل فکر کرد.

رهـــــــــــــا مسعودی
582 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *