کافه گردش
سرگرمی
۲۶ آبان ۱۳۹۲, ۶:۵۸ ق.ظ

سفر به دنیای روبات‌ها

IMG14443569

در این برنامه قسمت‌هایی از فیلم‌های سینمایی با شخصیت روباتیک پخش می‌شود و علی باذل منتقد سینما، مهدی صارمی‌فر کارشناس رسانه در شاخه علمی و آریا صبوری کارشناس روباتیک درباره آن به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.

صفاریان‌پور تأکید کرد: در بخش دیگری از برنامه با حضور سینا پاکدل کارشناس تئاتر، آثار روی صحنه در هفته جاری معرفی می‌شود.

سردبیر “۱٫۶۱۸” محیط زیست را موضوع یکشنبه شب این برنامه عنوان کرد و گفت: روز یکشنبه با حضور برگزیدگان چهاردهمین جایزه ترویج علم در ایران، به نیاز حضور گروه‌های مروج محیط زیست در جامعه پرداخته می شود.

وی در پاسخ به اینکه چرا این اسم را برای برنامه انتخاب کرده‌اید، اظهار کرد: شعار برنامه ما این است که باید نسبت‌ها را طلایی کنیم. “۱٫۶۱۸” نیز عددی است که در آثار هنری و طبیعت وجود دارد و ما به واسطه آن در پی یافتن نسبت‌های طلایی هستیم. این عدد یکی از زیبایی‌های دنیای ریاضی است که رد آن را در جای جای طبیعت می‌توان مشاهده کرد از نسبت طول اندام‌های انسان گرفته تا چشم‌نوازترین آثار معماری، که مخاطبان در طول تماشای برنامه به این مفهوم دست خواهند یافت.

صفاریان‌پور یادآور شد: بینندگان هم مدام از ما درباره علت انتخاب این اسم می‌پرسند و ما هر هفته اشاره‌ای به این موضوع داریم که ما در جستجوی این عدد طلایی هستیم.

“۱٫۶۱۸” به تهیه کنندگی محمدفواد صفاریان‌پور شنبه، یکشنبه و دوشنبه ساعت ۲۱:۱۵ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

سپیده تدین
493 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *