پیام‌های خنده‌دار از قطع رابطه جیبوتی با ایران

پرتال اجتماعی واکنش: پس از آنکه عربستان سعودی در واکنش به اعتراض‌ها در ایران نسبت به اعدام شیخ نمر و اقداماتی که در اطراف سفارت و کنسول گری این کشور در ایران انجام شد، تمامی روابط خود را با ایران قطع کرد، عیسی الحمادی، وزیر اطلاع‌رسانی شیخ نشین بحرین اعلام کرد که این کشور روابط دیپلماتیکش را با ایران قطع کرده است. از سوی دیگر عربستان، کشورهای عربی عضو شورای همکاری خلیج فارس و برخی کشورهای آفریقایی را تحت فشار گذاشته تا در روابط دیپلماتیک با ایران تجدیدنظر کنند و سفیر خود را به کشورهایشان فرابخوانند، در سطح روابط دیپلماتیک تجدیدنظر کنند یا اقدامی ایده آل عربستان مشابه بحرین را در دستور کار قرار دهند و از منافع خود در ایران به نفع اقدام تبلیغاتی زودگذر عربستان، بگذرند. به دنبال این موضوع، سودان نیز روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کرد.با بخش سرگرمی سایت واکنش همراه باشید.

پیام‌های خنده‌دار از قطع رابطه جیبوتی با ایران

در ادامه تلاش‌های عربستان برای همراه کردن کشورهای عربی و آفریقایی، در حالی که گفته می‌شد کشور «جیبوتی» در شمال آفریقا اعلام کرد که روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کرده، این کشور به انتشار یک بیانیه شدیدالحن بسنده کرد.

در پی قطع رابطه ایران و جیبوتی، حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان، در واکنش به این اقدام، با انتشار مطلب طنزی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

همچنین کاربران توییتر این موضوع را سوژه ای برای نوشتن مطالب طنزآمیز دانسته و توییت هایی را نوشتند که در ادامه برخی از آنها را می خوانید:

«یکی از مزایای قطع روابط دیپلماتیک با ایران اینه که بالاخره ما اسم این کشورهارو در عمرمون یه بار میشنویم…

جمعیت جیبوتی از آرای مهدی کروبی هم کمتره…

ما رو از قطع رابطه ميترسونن؟؟ برو عامو ما طوری وصليم كه مرتضی پاشايی سه ساله فوت کرده، هنوز داره آهنگ جديد ميده…

الانه که دزدای دریایی سومالی هم قطع ارتباط کنند و بگند ما دیگه از شما دزدی نمی‌کنیم،‌ مرسی…

قطع روابط دیپلماتیک جیبوتی مثل این هست که یه تخم مرغ اینجا بلاکت کنه…

سطح روابط ایران و بحرین در حد “کلید دار” بوده! به هر حال دیپلمات‌های کشورهای اراذل اوباش منطقه، در رو هم ببندید سوز نیاد بی زحمت…

جیبوتی، شبا جذر و مد میشه، میره زیر آب، صبح در میاد، مردمش دو زیست هستن حالا واسه ما قطع رابطه کن شدن بیشین بینیم باو…

الان صاحاب جیبوتی، اسم کشورش رو سرچ می‌کنه تو هر خبرگزاری بود، اسکرین شات میگیره، بعدها به نوه هاش بگه ما هم یه زمانی تو مناسبات بین‌المللی تاثیرگذار بودیم…

وزارت امور خارجه به سفیر جیبوتی و بقیه‌ کارمندان سفارتشون 24 ساعت مهلت داده تا کشورشون رو تو نقشه پیدا کنن…

وزارت خارجه کشورمان به دیپلمات‌های جیبوتی 24 ساعت فرصت داد تا کشور خود را روی نقشه پیداکنند.
سوپرمارکت‌های جیبوتی باهم ارتباط ندارن بعد ایران با این کشور ارتباط داشت…

جیبوتی هم سفارت داشته باشه دیگه ظلمه! یکی از همین دکه زیر پله‌ای‌ها تو یکی از پاساژ‌ها باید بدن یکی، بغل آدامس فروشی سفیر جیبوتی هم باشه…

یه بار جیبوتی گیر میکنه به لنگر یکی از نفتکش‌های ایران، یه دور دریای سیاه رو دور میزنه، متوجه میشن برش میگردونن سرجاش!

– تعداد کشورهایی که در دولت یازدهم با ایران قطع رابطه کردند چندتاست؟
– الان یا الان؟

از سایر کشورهای ذره ای نیز خواهشمندیم هرچه زودتر لفت بدن گروه خلوت شه… مرسی…
د آخه میخوام بدونم سودانم کشوره؟

مسئولین ایران وقتی میفهمن جیبوتی با ایران رابطه دپلماتیک داشته، آبدارچی رو صدا میزنن میگن باز بدون اجازه ما با کسی ارتباط برقرار کردی؟…»
حجم تبادل تجاری‌ سودان و جیبوتی با ایران 18 هزار دلاره… فکر کنم یه نیسان پسته میرفته که اونم میتونه وایسته سر خیابون پسته هاش رو بفروشه…

به تلفن گویای وزارت خارجه، یک دکمه اضافه شده… لطفا برای قطع روابط دیپلماتیک عدد 9 را فشار دهید…

مسئولین ایران وقتی میفهمن جیبوتی با ایران رابطه دپلماتیک داشته، آبدارچی رو صدا میزنن میگن باز بدون اجازه ما با کسی ارتباط برقرار کردی؟…»با بخش سرگرمی سایت واکنش همراه باشید.