کافه گردش
بیوگرافی
۲۱ فروردین ۱۳۹۵, ۸:۴۶ ب.ظ

بیوگرافی آنا نعمتی + تصاویر آنا نعمتی

بیوگرافی آنا نعمتی

پرتال اجتماعی واکنش:آناهیتا نعمتی متولد ۲۰ تیر ۱۳۵۶ در شاهرود بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون ایران است. پدر او مهندس و مادرش کارمند است. یک برادر به نام آرین دارد که ۱۳ سال از خودش کوچک تر است. دارای مدرک دیپلم در رشته علوم تجربی است. در دوران مدرسه بسیار شیطان و در عین حال خیلی هم درس خوان بود. سال دوم دبیرستان که بود یکبار بخاطر شیطنت ( خوردن لواشک در کلاس ) پرونده را گذاشتند زیر بغلش و از مدرسه اخراج کردند. او برای اینکه بتواند دوباره سر کلاس بنشیند در حضور پدرش به اولیای مدرسه چنین تعهد داد: ” اینجانب آناهیتا نعمتی متعهد می شوم ، دیگر در کلاس لواشک نخورم!” بدترین نمره ای که در دوران مدرسه گرفته را هرگز فراموش نمی کند، نمره یک در فیزیک! البته این نمره بخاطر شیطنت های زیادش بود که خون دبیر فیزیک را بجوش آورده بود. تولد برادرش را بهترین خاطره زندگی خود می داند از فوت پدر بزرگش بعنوان بدترین خاطره اش تاکنون یاد میکند. در سال ۱۳۶۹ در کلاس های بازیگری تئاتر شرکت کرد و در واقع دلش میخواست یک بازیگر خوب و حرفه ای تئاتر شود و در ابتدا علاقه چندانی به بازی در سینما و تلویزیون نداشت.

بیوگرافی آنا نعمتی + تصاویر آنا نعمتی

بیوگرافی و عکس های جدید آنا نعمتی

بیوگرافی آنا نعمتی + تصاویر آنا نعمتی

عکس های جدید آنا نعمتی

بیوگرافی آنا نعمتی + تصاویر آنا نعمتی

عکس آناهیتا نعمتی

بیوگرافی آنا نعمتی + تصاویر آنا نعمتی

آناهیتا نعمتی

بیوگرافی آنا نعمتی + تصاویر آنا نعمتی

عکس آناهیتا نعمتی

آنا نعمتی همسر سابق ابوالفضل پورعرب می باشد, حاصل این ازدواج دختری به نام رایکا بود

بیوگرافی آنا نعمتی + تصاویر آنا نعمتی

روزهای اولی که فعالیتتان را اغاز کردید نامتان آناهیتا نعمتی بود و چرا اسمتان را به آنا تغییر دادید؟

دلیل این کار من تشابه اسمی من با خانوم آناهیتا همتی بود که ایشان سال ۱۳۷۲ وارد این عرصه شده که ۴ سال قبل از ورود من به این عرصه بود و من در سال ۱۳۷۶ کار بازیگری رو اغاز کردم برای همین خانم همتی سابقه بیشتری داشتند و نام ایشان جا افتاده بود. چند سال اول که از بنده مصاحبه هایی چاپ همیشه اشتباهاتی صورت می گرفت برای مثال اطلاعات شخصی خانم همتی جای اطلاعات من چاپ می شود از عکس بگیر تا تاریخ تولد و سابقه مان، حتی برخی موارد هم پیش اومده که در تیتراژها هم اشتباهاتی بوجود اومده. برای همین فکر کردم باید یک تغییری ایجاد کنم که از این اتفاقات جلوگیری کنم و بعد از فیلم پارک وی تصمیم گرفتم اسمم رو به آنا تغییر بدم.

پس این گفته که شما پس از ازدواجتان به شهرت رسیدین درست نیست؟

بله دقیقا. خیلی ها فکر می کنند که شهرت من بعد از ازدواجم بود که این اصلا درست نیست. من قبل از ازدواجم کار می کردم و همیشه هم پیشنهادات خوبی داشتم و حتی خیلی فرصت همکاری با کارگردان های معروف زیادی رو هم از دست دادم و دقیقا زمانی که ازدواج کردم کار بازیگری رو کنار گذاشتم.

وقتی که در زندگی شخصی با مشکلاتی مواجه شدید که موجب شد از همسرتان جدا شوید، ان مشکلات بر زندگی حرفه ای شما هم تاثیر گذاشت؟ یعنی ان اتفاقات موجب نشد که از زندگی حرفه ای عقب بمانید؟

قطعا اگر من ازدواج نمی کردم در زندگی حرفه ایم خیلی بیشتر پیشرفت می کرد و مسیر زندگیمو تغییر می دادم چون اون زمان پیشنهادات کاری خیلی خوبی از سوی کارگردان های بزرگ کشور داشتم و به دلیل مخالفت همسرم من همه ی اون پیشنهادات رو رد کردم و درواقع تنها کار من که در اوایل ازدواجم انجام دادم بازی در فیلم مسافر با حضور همسرم بود.

علت عوض کردن اسم شما از آناهیتا نعمتی به آنا نعمتی چیست؟

قبل از ورود من به عرصه سینما آناهیتا نعمتی همکارم در سال ۷۲ وارد دنیای هنر شده بود و من سال ۷۶ , بسیاری از مخاطبین بین من و ایشان را با توجه به تشابه اسمی اشتباه میگرفتند . این موضوع آن چنان ادامه داشت که حتی در یکی از مجله های سرشناس اسم اناهیتا همتی را به جای من زده بودند . به همین دلیل تصمیم گرفتم اسمم را از آناهیتا به آنا تغییر بدهم .

سارا ابراهیمی
1,115 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *