بیوگرافی پندار اکبری + عکس های پندار اکبری

پندار اکبری

پندار اکبری (زاده ۱۴ اذر سال ۱۳۶۱) بازیگر و تدوین گر جوان ایرانی است که دوره بازیگری را در اموزشگاه سپیدار فیلم گذرانده است.او همچنین فرزند عبدالرضا اکبری بازیگر ایرانی است.

تولد : ۱۴ اذر سال ۱۳۶۱

ملیت : ایرانی

فارغ التحصیل : رشته عکاسی و تصویربرداری

دانش آموخته : بازیگری – کارگردانی – تدوین

اساتید :  عبدالرضا اکبری  – علیرضا اسیوند – رضا فیاضی و فریبا متخصص

زندگی

پندار اکبری فرزند اول عبدالرضا اکبری یک تدوینگر و بازیگر است. وی فارغ التحصیل رشته ی عکاسی و تصویر برداری است. پندار اکبری از سال ۱۳۸۰ بازیگری را در آموزشگاه «سپیده آذین» زیر نظر پدرش عبدالرضا اکبری آغاز کرد و با بازی در سریال «نوعروس» به تلویزیون راه یافت. مدتی پس از بازی به کار تدوین پرداخت و دوباره با سریال «طفلان مسلم» به تلویزیون بازگشت.
وی در مجموعه «تلاش»، « زمزمه محبت» به کارگردانی پدرش، «عید آن سال» به کارگردانی سعید ابراهیمی‌فر، سریال «نو عروس»، سریال «پشت صحنه»، «بوی غریب پاییز»، مجموعه «پس از سال ها» و مجموعه «پنجمین خورشید» در نقش آقا غلامرضا بازی کرده است. همچنین پندار اکبری اخیراً در سریال «فاصله ها» و مجموعه «شاید برای شما هم اتفاق بیافتد» به ایفای نقش پرداخته است.

جالب است بدانید که عمو و پدر پندار اکبری نوازنده و استاد ویالن هستند و برادر کوچکترش، عرفان هم نوازنده خوب تنبک و تار است.

فیلم شناسی :

بازیگری مجموعه تلویزیونی

زمزمه محبت – کارگردان / عبدالرضا اکبری

تلاش – کارگردان / عبدالرضا اکبری

عید آن سال ها – کارگردان / سعید ابراهیمی فر

نو عروس – کارگردان / بیژن میر باقری

پشت صحنه – کارگردان / رضا فیاضی

بوی غریب پاییز – کارگردان / مجتبی یاسینی

طفلان مسلم – کارگردان / مجتبی یاسینی

رازها و روزها – کارگردان / فریدون خسروی

پس از سالها – کارگردان / اکبر خاجویی

پنجمین خورشید – کارگردان / علیرضا افخمی

فاصله ها – کار گردان / حسین سهیلی زاده

سراب – کارگردان / حسین سهیلی زاده

شاید برای شما هم اتفاق بیفتد . اپیزود های (همسایه ات را مقدم بدار – هیئت دار – پاپوش – دفترچه راهنما)

دختری به نام آهو – کارگردان / قدرت الله صلح میرزایی

سریال اینترنتی نفوذ – کارگردان / آرش تیمورنژاد

سریال معراجی ها – کارگردان / مسعود ده نمکی

تله فیلم

فریاد سکوت – کارگردان / هوشنگ هدایتی

داستان های نا تمام دنیا – کارگردان / صادق آشتیانی

بوسه باد – کارگردان / حسین عامری

جان و مرجان – کارگردان / محمد حسین شیرودی

خانه ای در مه – کارگردان / مجتبی یاسینی

شمال شهر جنوب شهر – کارگردان / سعید عباسی

بیگانه با خود – کارگردان / جمشید بیات ترک

لبخند خدا – کارگردان / سید مجید موسویان

تشنج – کارگردان / محمد خراط زاده

فیلم سنمایی

معراجی ها / مسعود ده نمکی

تدوین

عسل ها و مثل ها

فری فضایی

مداح

طفلان مسلم

آشنایی بیشتر و مصاحبه با پندار اکبری

– به نظرتان اگر ادم پدری مشهور و محبوب داشته باشد چقدر خوب یا بد است؟

طبیعتا خوب و دلپذیر است اما به هر حال مشکلاتی هم دارد. مثلا هر وقت همراه پدرم به سینما یا رستوران می رویم ارامش نداریم. برای مردم خیلی جالب است بدانند ما چه غذایی می خوریم یا حتی پول غذایمان چقدر شده است. به هر حال گاهی نگاه های مردم واقعا معذبمان می کند البته این را خیلی خوب می دانم که این توجه ها همه از سر لطف است و برای همین هم خودم بازیگر شدم تا این حس را تجربه و درک کنم اما کاش گاهی رعایت یکدیگر را بکنیم.

– موضوع شهرت پدرتان شما را بیشتر به انزوا سوق داده است یا اجتماعی تر شده اید؟

به نظرو منزوی هستم چون ترجیح می دهم کمتر بیرون بروم و تنهایی ام را دوست دارم.

– یادتان می اید وقتی پدرتان به مدرسه می امدند عکس العمل بچه های مدرسه چه بود؟

معمولا عکس العمل جالبی داشتند مثلا اینکه از پدرم در مورد اخر سریال ها سوال می کردند یا از ایشان می خواستند برایشان کاغذی را امضا کنند. به هر حال این چیز ها شاید برای مردم جذاب باشد اما برای ما این گونه نیست.

– ایا معلم ها به شما توجه ویژه ای هم داشتند؟

نه تنها توجهی نداشتند بلکه بیشتر سخت می گرفتند.

– پسر عبدالرضا اکبری بودن سخت است یا اسان؟

به نظرم چیزی که از همه مهمتر است و باید به آن توجه کنیم این است که ابروی پدر حفظ شود و ارزش زحمات او را بدانیم چرا که او پله پله این مسیر را بالا رفته است. من بسیار پایبند این موضوع هستم که حرمت و ارزش او را حفظ کنم و اینقدر که نگران پدرم هستم نگران خودم نیستم.

– از مشکلات و معضلاتی که امروز گریبانگیر حوزه بازیگری است قطعاً اطلاع دارید، به نظر شما برای سامان دادن به بحث بازیگری در حوزه سینما و تلویزیون چه باید کرد؟

متأسفانه در این چند سال بچه‌هایی که چهره مناسبی داشته‌اند و با پرداخت پول و… وارد عالم بازیگری شده‌اند. من فکر می‌کنم هر کسی که اینجوری وارد بازیگری شده‌ ظلم به یک دانشکده بازیگری کرده است. ای کاش سازمانی تشکیل می شد که این موارد را کنترل و جهت دهی می‌کردند. چرا مثلاً یک بازیگری که جوان است و پای قرارداد می‌رسد تهدید می‌شود که اگر دستمزد بالایی بخواهی کسی را جایت می‌گذاریم که حاضر است برای ایفای نقش تو پول بدهد. به نظر من باید این موارد به صورت جدی پیگیری و حل شود.

– پیشنهاد شما چیست؟

من فکر می‌کنم همین‌طور که در فوتبال یک کمیته، منشور اخلاقی را تدوین می‌کند در اینجا هم با استفاده از کسانی که از هر جهت مورد اعتمادند، استفاده شود و قوانینی برای انتخاب بازیگر در فیلم‌ها و سریال‌ها نوشته شود.

– می‌دانید که پدر شما یکی از کسانی است که امروزه دچار بی مهری و بی‌رحمی سینما و تلویزیون شده و ناخواسته و ناحق کنار گذاشته شده آیا پیش آمده که با نگاهی به سرنوشت پدرتان به حوزه بازیگری شک کنید و از عشق به بازیگری سرخورده شوید؟

ببینید، من یک وقتی کار تئاتر می‌کردم. شاید در پایان ماه مبلغ بسیار ناچیزی گیر ما می‌آمد اما راضی و عاشق کار بودیم و لذت می‌بردیم. باید کاری صورت بگیرد که این عشق به کار به نفرت تبدیل نشود که در مجموع به ضرر سینما و تلویزیون تمام شود. به هر حال کسی مثل پدر من توقع زیادی ندارد. در حدی که زندگی‌اش معمولی بچرخد کافی است چون مسأله مادی یک چیز است و عشق به کار و تداوم کار یک چیز دیگر است و اگر کسی به عشقش هر چه باشد نرسد، می‌دانید چه حال و روزی پیدا می‌کند. من هم به خاطر عشق و علاقه زیاد به بازیگری تا به حال به طور جدی مشکلات را در نظر نگرفته‌ام.

– همین‌طور که اشاره کردید نکته حائز اهمیت در رشد شما کمک‌های بی‌دریغ پدرتان بوده و این یکی از نکات مثبت است. فکر می‌کنید موارد منفی و بازدارنده هم در حیطه کار کسانی مثل شما که پدرانشان بازیگر هستند وجود دارد یا خیر و اگر وجود دارد، اشاره کنید.

قطعاً موارد بازدارنده و محدود کننده است. من فکر می‌کنم کسانی مثل ما در واقع کار سخت‌تری را به عهده داریم. چون با یک اشتباه و کم کاری، سابقه کاری بزرگ‌ترهایمان را خراب می‌کنیم. از طرفی هم من ضمن اینکه باید تلاش کنم باید انتظارات پدرم را هم برآورده کنم چون ایشان کارهای مرا به طور کامل قبول ندارد و معتقد است که می‌توانم بهتر از این باشم.

– می‌دانم که به عکاسی هم علاقه‌مندید. دید و انتظارتان از کار عکاسی چیست؟

واقعیت این است که عکاسی برای من جنبه درآمدزایی دارد و در وهله دوم به خاطر یادگیری مسائل فنی است که به کارگردانی کردنم در آینده ختم شود.

– درچه بخشی از عکاسی فعال هستید؟ و مگر دستمزد بازی کفاف زندگی را نمی‌دهد.

من عکاسی تبلیغاتی و صنعتی را دنبال می‌کنم. در واقع بازیگری جوابگوی هزینه‌های زندگی نیست و ادامه کار بازیگری من مستلزم امرار معاش از طریق عکاسی است.

عکس پندار اکبری

پندار اکبری

عکس کودکی و جوانی پندار اکبری و برادرش عرفان

پندار اکبری

بیوگرافی پندار اکبری

پندار اکبری

زندگینامه پندار اکبری

پندار اکبری

بیوگرافی و عکس پندار اکبری

پندار اکبری

تصاویر پندار اکبری

پندار اکبری

عکسهای سیاه و سفید پندار اکبری

پندار اکبری

عکس آتلیه ای پندار اکبری

پندار اکبری

عکسهای شخصی پندار اکبری

پندار اکبری

تصاویر پندار اکبری بازیگر ایرانی

پندار اکبری

عکسهای هنری پندار اکبری

پندار اکبری

عکسهای با کیفیت پندار اکبری

پندار اکبری

عکسهای شخصی پندار اکبری

پندار اکبری

عکسهای جدید پندار اکبری

پندار اکبری

گالری عکسهای جدید پندار اکبری

پندار اکبری

تک عکس پندار اکبری بازیگر ایرانی

پندار اکبری

پندار اکبری و پدرش عبدالرضا اکبری

پندار اکبری