مایباخ S600، افتخار بنز /تصاویر

بنز مایباخ S600 جدید مایه افتخار دایملر است. سدان لوکسی که نه تنها یک رهبر در حوزه فناوری خودرو به شمار می‌آید بلکه جذابیت‌های آن نیز هر علاقه‌مند به خودروهای رده بالای لوکس و تشریفاتی را مجذوب خود می‌کنند.
 
به گزارش عصرخبر به نقل از پدال، در حالی که مایباخ مدل ۵۷ و ۶۲ در سال ۲۰۰۲ تا ۱۰ سال بدون تغییر خاصی در بازار حضور داشت، فروش ناامیدکننده آن برخلاف پیش بینی های دایملر، باعث خروج این برند تازه احیا شده از دایره تولیدات شد اما نهایتاً استراتژی جدیدی برای نام مایباخ درنظر گرفته شد و اکنون سدان لوکس S600 را با این لقب مشاهده می کنیم.

مایباخ S600 نسبت به مرسدس بنز S600 به مراتب خودروی لوکس تر و باکلاس تری است. گرچه ظاهر این دو خودرو تفاوت چندانی ندارند.

با این حال افزودن 20.1 سانتی متر به فاصله بین دو محور باعث شده تا سطحی جدید از تجهیزات و رفاه برای سرنشینان این مدل فراهم آید.

مایباخ S600 نسبت به مرسدس بنز S600 به مراتب خودروی لوکس تر و باکلاس تری است. گرچه ظاهر این دو خودرو تفاوت چندانی ندارند. با این حال افزودن ۲۰٫۱ سانتی متر به فاصله بین دو محور باعث شده تا سطحی جدید از تجهیزات و رفاه برای سرنشینان این مدل فراهم آید.
این در حالی است که به نسبت آخرین مدل مایباخ، با قیمت 379 هزار دلار، مرسدس مایباخ S600 با قیمت 189350 دلار، قیمتی به مراتب کمتر و حدود نصف آن داشته و با اندکی اندازه کوچک تر، لااقل قدرت مانور و دیتنامیک بهتری را ارائه می کند.

این در حالی است که به نسبت آخرین مدل مایباخ، با قیمت ۳۷۹ هزار دلار، مرسدس مایباخ S600 با قیمت ۱۸۹۳۵۰ دلار، قیمتی به مراتب کمتر و حدود نصف آن داشته و با اندکی اندازه کوچک تر، لااقل قدرت مانور و دیتنامیک بهتری را ارائه می کند.
شاید برای کسانی که به دنبال یک نسخه مشابه مایباخ 62 هستند، نمونه مایباخ S600 پولمان که در نمایشگاه ژنو معرفی خواهد شد، یک نسخه بهتر باشد.

در هر صورت با همین ویژگی ها، این خودرو به مراتب ارزشمندتر، پیشرفته تر، ایمن تر و مقرون به صرفه تر از رقبای انگلیسی خود نظیر بنتلی و رولز رویس است. هرچند طراحی ظاهری آن نشانی از اشرافی گری در خود نداشته باشد.

شاید برای کسانی که به دنبال یک نسخه مشابه مایباخ ۶۲ هستند، نمونه مایباخ S600 پولمان که در نمایشگاه ژنو معرفی خواهد شد، یک نسخه بهتر باشد. در هر صورت با همین ویژگی ها، این خودرو به مراتب ارزشمندتر، پیشرفته تر، ایمن تر و مقرون به صرفه تر از رقبای انگلیسی خود نظیر بنتلی و رولز رویس است. هرچند طراحی ظاهری آن نشانی از اشرافی گری در خود نداشته باشد.
موتور این هیولا نسبت به موتورهای هشت سیلندر AMG بزرگ تر، کم توان تر و پرمصرف تر است اما بیشتر مورد اقبال مشتریان لوکس پسند قرار می گیرد که به دنبال یک نشان V12 روی خودروی خود هستند.

موتور این هیولا نسبت به موتورهای هشت سیلندر AMG بزرگ تر، کم توان تر و پرمصرف تر است اما بیشتر مورد اقبال مشتریان لوکس پسند قرار می گیرد که به دنبال یک نشان V12 روی خودروی خود هستند.
با پیشرانه  این خودرو می توان به شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت 5.0 ثانیه ای دست یافت. در حالی که شتاب آن احساسی همانند یک هواپیمای جت خصوصی را در هنگام برخاست به همراه دارد.

با پیشرانه این خودرو می توان به شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت ۵٫۰ ثانیه ای دست یافت. در حالی که شتاب آن احساسی همانند یک هواپیمای جت خصوصی را در هنگام برخاست به همراه دارد.
این خودرو با سیستم تعلیق بادی مجهز به اسکنر مسیر، تجربه ای کاملاً ممتاز و بدون تکان و لرزش را برای سرنشینان به ارمغان می آورد.

با این وجود این یک خودروی بزرگ است و رانندگی با آن متفاوت از خودروهای اسپرتی می باشد.

این خودرو با سیستم تعلیق بادی مجهز به اسکنر مسیر، تجربه ای کاملاً ممتاز و بدون تکان و لرزش را برای سرنشینان به ارمغان می آورد. با این وجود این یک خودروی بزرگ است و رانندگی با آن متفاوت از خودروهای اسپرتی می باشد.
به گفته مقامات دایملر، قسمت عقب این خودرو آرام تر و بی صداتر از هر خودروی دیگری در دنیا می باشد.

با این حال به نظر می رسد دایملر باید در سیستم سرگرمی سرنشینان عقب که کند و سخت عمل می کند، تجدیدنظر نماید.

به گفته مقامات دایملر، قسمت عقب این خودرو آرام تر و بی صداتر از هر خودروی دیگری در دنیا می باشد. با این حال به نظر می رسد دایملر باید در سیستم سرگرمی سرنشینان عقب که کند و سخت عمل می کند، تجدیدنظر نماید.
با افزودن به فضای کابین، صندلی های انفرادی عقب مانند صندلی های بیزینس هواپیماها دارای امکان خم شدن و تکیه گاه پا می باشند.

بدین ترتیب استراحت و حتی خواب در این قسمت یا تماشای فیلم، لذت بخش خواهد بود.

با افزودن به فضای کابین، صندلی های انفرادی عقب مانند صندلی های بیزینس هواپیماها دارای امکان خم شدن و تکیه گاه پا می باشند. بدین ترتیب استراحت و حتی خواب در این قسمت یا تماشای فیلم، لذت بخش خواهد بود.
فضای داخلی این مدل مایباخ، شباهت زیادی به کلاس S مخصوصاً مدل کوپه دارد. روکش چوب بسیار مرغوب و چرم دوخته شده با دست و کنسول مرکزی و سرتاسری عقب از جذابیت های این خودرو می باشند. با این وجود، افتراق بین این خودرو و نسخه های استاندارد کلاس S زیاد نیستند.

فضای داخلی این مدل مایباخ، شباهت زیادی به کلاس S مخصوصاً مدل کوپه دارد. روکش چوب بسیار مرغوب و چرم دوخته شده با دست و کنسول مرکزی و سرتاسری عقب از جذابیت های این خودرو می باشند. با این وجود، افتراق بین این خودرو و نسخه های استاندارد کلاس S زیاد نیستند.
در زیر کاپوت این خودرو، موتور آشنایی قرار دارد که البته کمیاب نیز هست. این موتور 12 سیلندر V شکل با توربوشارژر دوقلو و با حجم 6.0 لیتر، قادر به تأمین 523 اسب بخار نیرو و 830 نیوتن متر گشتاور می باشد.

در زیر کاپوت این خودرو، موتور آشنایی قرار دارد که البته کمیاب نیز هست. این موتور ۱۲ سیلندر V شکل با توربوشارژر دوقلو و با حجم ۶٫۰ لیتر، قادر به تأمین ۵۲۳ اسب بخار نیرو و ۸۳۰ نیوتن متر گشتاور می باشد.