آخرین پیام شهید رکن‌آبادی به دختر فارس /عکس

پرتال خبری واکنش: مکالمه شهید رکن آبادی و دختر شهید فارس، ریس تیم حفاظت سفارت ایران در لبنان که پیش از عزیمت به سرزمین وحی در واتس اپ صورت گرفته بود منتشر شد.

وی در این پیام خطاب به « ریان» دختر شهید رضوان فارس نوشته است: دخترعزیزم الان عازم حرم نبوی هستم و دعاگوی شما و اعضای خانواده تان هستم.
در ادامه این پیام آمده است: همه شما فرزندان شهدا را جزو خانواده خود می دانم و تو همچون دختر من هستی.
در ادامه پیام رکن آبادی آمده است: شهادت گوارای پدرت.. از خداوند می خواهم مرا نیز به او ملحق کند و توفیق شهادت در راه خود را نصیبم گرداند.
شهید رضوان فارس محافظ شخصی رکن آبادی و سرپرست تیم حفاظت و امنیت سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت بود که در جریان انفجارهای تروریستی دو سال قبل مقابل سفارت ایران در بیروت به شهادت رسید.
در جریان این عملیات تروریستی، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی ایران در بیروت ، همسر یکی از دیپلمات های ایرانی و ۴ تن از نیروهای حفاظت و تعدادی شهروند عادی لبنانی به شهادت رسیدند.
در این عملیات تروریستی که توسط گروه تروریستی تکفیری گردان های عبدالله عزام وابسته به القاعده انجام گرفت، ابتدا یکی از دو عنصر انتحاری خود را در نزدیک در ورودی سفارت منفجر کرد که به دنبال آن شهید رضوان فارس (حاج رضا) به سرعت به خیابان آمد و با تیراندازی مانع از ورود خودروی بمب گذاری شده و انتحاری دوم به داخل سفارت شد.
این اقدام شجاعانه شهید فارس باعث شد فرد انتحاری خود و خودروی بمب گذاری شده را در پشت دیوار سفارت منفجر کند.
شهید حاج رضا با این ایثارگری و بذل جان خود توانست خطری بزرگ و هولناک را از سفارت جمهوری اسلامی ایران و کارکنان ایرانی و غیرایرانی آن دور سازد.
آخرین پیام شهید رکن‌آبادی به دختر فارس /عکس