آموزش خط میخی در دزفول /عکس

پرتال اجتماعی واکنش:«یعقوب زلقی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:آموزش خط میخی به دانش آموزان در راستای اجرای طرح ملی میراث بان در مدارس دزفول با هماهنگی مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان اجرا شده است.

وی افزود: تاکنون دانش آموزان شش مدرسه آموزش خط میخیرا فراگرفته به طوریکه که این دانش آموزان توانایی خواندن کلماتی از خط میخی را پیدا کرده اند.

وی هدف از اجرای طرح ملی میراث بان در مدارس را تبیین اهمیت آثار باستانی و تاریخی برای دانش آموزان دانست و گفت:با اجرای این طرح علاوه بر آشنایی دانش آموزان با آثار تاریخی نسبت به انتقال این اطلاعات به دوستان و خانواده خود نیز اقدام می کنند.

زلقی طرح میراث بان را یک طرح ارزنده در راستای احیای میراث فرهنگی و آثار تاریخی منطقه دانست و گفت:در دو هفته اخیر شش مدرسه در دزفول مورد بازدید قرار گرفته و ضمن اطلاع رسانی در خصوص آثار باستانی منطقه مسابقه نقاشی نیز برای دانش آموزان برگزار شد.

وی با بیان اینکه طرح میراث بان آموزش خط میخی هفت مرحله دارد که اکنون مرحله نخست آن در مدارس دزفول اجرا شده است ابراز امیدواری کرد با اجرای این طرح مفاهیم میراث فرهنگی به دانش آموزان منتقل شود.

73 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس دزفول تحصیل می کنند.

آموزش خط میخی به دانش آموزان دزفولی +عکس

عصر ایران