بهترین شهرهای دنیا برای دوچرخه سواری /تصاویر

پرتال خبری واکنش: یک شرکت طراحی در کپنهاک دانمارک سالانه به بررسی شهرهایی می‌پردازد که بالاترین کاربر دوچرخه در جهان را دارد. در این رتبه سنجی شهرهایی که بیش از ۶۰۰ هزار نفر از دوچرخه برای عبور و مرور استفاده کنند، در فهرست بالاترین کاربران دوچرخه قرار می‌گیرند. همچنین این شهرها بالاترین متراژ مسیر دوچرخه‌سواری رادارند.

در شهرهایی که خیابان‌های آن با انواع اتومبیل مسدود شده، بهترین راه فرار از ترافیک استفاده از دوچرخه است. دوچرخه راهی آسان برای عبور و مرور و دوری از انواع آلودگی‌های هوا است.

امروزه در شهرهای مختلف از زیرساخت‌های گسترده برای ارتقای فرهنگ دوچرخه‌سواری در شهرهای بزرگ استفاده می‌شود. دوچرخه بهترین وسیله نقلیه برای مقابله با مشکلات ناشی از افزایش جمعیت نیز است.

یک شرکت طراحی در کپنهاک دانمارک سالانه به بررسی شهرهایی می‌پردازد که بالاترین کاربر دوچرخه در جهان را دارد. در این رتبه سنجی شهرهایی که بیش از ۶۰۰ هزار نفر از دوچرخه برای عبور و مرور استفاده کنند، در فهرست بالاترین کاربران دوچرخه قرار می‌گیرند. همچنین این شهرها بالاترین متراژ مسیر دوچرخه‌سواری رادارند.

شهرهای اروپا در رتبه‌های اول فهرست قرار دارند. در جایگاه اول این فهرست شهر کپنهاک است. مردم کپنهاک تمایل زیادی به دوچرخه‌سواری دارند. آن‌ها حتی برای عبور و مرور ترجیح می‌دهند به‌جا اتوبوس و مترو از دوچرخه استفاده کنند. ۴۵ درصد مردم این شهر دوچرخه‌سوارند. از دیگر شهرها می‌توان به آمستردام، اوت رخت، استراسبورگ و… قرار دارند.

کپنهاک- دانمارک

آمستردام- هلند

اوترخت- هلند

بهترین شهرها برای دوچرخه‌سواری +تصاویر

 
استراسبورگ- فرانسه

آیندهوون- هلند

مالمو- سوئد

نانت- فرانسه

بوردو- فرانسه

آنتروپ- بلژیک

سویا- اسپانیا

بهترین شهرها برای دوچرخه‌سواری +تصاویر

 
بارسلونا- اسپانیا

برلین- آلمان

لیوبلیانا – اسلوونی

بویونوس آیرس- آرژانتین

دوبلین- ایرلند

وین- اتریش

پاریس- فرانسه

بهترین شهرها برای دوچرخه‌سواری +تصاویر

 
مینیاپولیس- آمریکا

هامبورگ- آلمان

بهترین شهرهای دنیا برای دوچرخه سواری

مونترال- کانادا

بهترین شهرهای دنیا برای دوچرخه سواری