کافه گردش
سرگرمی
۲۰ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۴۵ ق.ظ

تصاویری دیدنی از محمدعلی کلی در جوانی

پیکر محمدعلی کلی اسطوره بوکس جهان دو روز قبل در حالی برای خاکسپاری به “لوئیزویل” در ایالت “کنتاکی” امریکا منتقل شد که او در سال ۱۹۶۰ زمانی که تنها ۱۸ سال سن داشت از همین جا به المپیک اعزام شده و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

پرتال اجتماعی واکنش: محمدعلی کلی اسطوره بوکس جهان در سال ۱۹۶۰ میلادی در بازیهای المپیک تابستانی رم به عنوان پدیده ظاهر شد و مدال طلای بوکس سنگین‌وزن را کسب کرد. قهرمانی در المپیک اولین افتخار بزرگ محمدعلی بود و او بعد از آن ظرف سه سال توانست در ۱۵ مسابقه نفسگیر حریفانش را ناک اوت کند و در نهایت نیز در سال ۱۹۶۴ با ناک اوت کردن سانی لیستون، بر قله بوکس جهان بایستد.
محمدعلی که زاده “لوئیز ویل” در ایالت “کنتاکی” بود مشت زنی را از همان کودکی و زمانی که ۱۲ سال داشت در شهر خود آغاز کرد و تا وقتی به دبیرستان رفت موفق به کسب ۶ عنوان قهرمانی شد.
“کورت گونتر” عکاس نشریه تایمز و نیویورکر که نمایش خیره کننده کلی جوان در مسابقات المپیک رم را دیده بود بعد از آنکه محمدعلی از ایتالیا به خانه خود در لوئیزویل بازگشت برای عکاسی از او به کنتاکی رفت. گونتر که خود به خاطر علاقه اش به عکاسی در سال ۱۹۳۸ از آلمان به امریکا آمده بود بعد از چند سال فعالیت حرفه ای موفق شده خود را به عنوان عکاس خبری نشریات امریکایی مطرح کند و حتی به عکاس گره بیتلز تبدیل شود. با این حال در آن سال شاید گونتر هرگز تصور نمی کرد که این جوان جویای نام که برای عکاسی از او تا کنتاکی آمده است در آینده به اسطوره ورزش جهان تبدیل می شود. این اتفاق اما در کمتر از ۴ سال افتاد و نام محمدعلی پر آوازه شد. گونتر یک بار دیگر نیز در سال ۱۹۶۳ به لوئیزویل آمد تا دوباره از زندگی کلی عکس بگیرد.
عکس های گونتر که در دو مقطع زمانی برداشته شده اما در آرشیو شخصی او باقی ماند و پس از مرگش در سال ۱۹۹۱ به فرزندش ‌که او هم عکاس حرفه ای بود رسید. با مرگ کلی فرزند عکاس شماری از این عکس های ناب و دیده نشده را منتشر کرده است که اسطوره را در آغاز شهرت و افتخار در خانه و محله کودکی نشان می دهد. سی.ان.ان این عکس ها را تصاویر دیده نشده از محمدعلی در جوانی نامیده است.
تصاویر/ آلبوم دیده‌نشده از
محمدعلی در حال بوسیدن مادرش در مقابل خانه پدری در لوئیزویل؛ پدر و برادرش نیز در عکس دیده می‌شوند. سال ۱۹۶۳
تصاویر/ آلبوم دیده‌نشده از
محمدعلی سوار کادیلاک خود یک صفحه موسیقی را آماده پخش می‌کند. سال ۱۹۶۰
تصاویر/ آلبوم دیده‌نشده از
خانواده کلی در رستورانی در لوئیزویل. سال ۱۹۶۳
تصاویر/ آلبوم دیده‌نشده از
محمدعلی در کنار پدر و برادرش در خانه. سال ۱۹۶۳
تصاویر/ آلبوم دیده‌نشده از
محمدعلی به عنوان مدل نقاشی در مقابل پدرش ایستاده است. سال ۱۹۶۳
تصاویر/ آلبوم دیده‌نشده از
محمدعلی در حال تمرین. سال ۱۹۶۳
تصاویر/ آلبوم دیده‌نشده از
خانواده کلی با عکس پیروزی های محمدعلی در رینگ بوکس. سال ۱۹۶۳
تصاویر/ آلبوم دیده‌نشده از
محمدعلی در حال تماشای تلویزیون در خانه. سال۱۹۶۳
تصاویر/ آلبوم دیده‌نشده از
(سمت راست) محمدعلی در خانه پدری اش در لوئیزویل مدال طلای المپیک رم را به عکاس نشان می دهد. سال ۱۹۶۳
رهـــــــــــــا مسعودی
418 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *