کافه گردش
سرگرمی
۲۲ آذر ۱۳۹۵, ۱۰:۰۲ ق.ظ

تصاویر جالب از زن هفت چهره

پرتال اجتماعی واکنش: بالوگ در آخرین سفر خود تحت تأثیر زیبایی چهره‌های قبایل بومی آفریقا قرار گرفته و در نهایت تصمیم گرفت تا عکسی با چهره طبیعی خودش را با کمک یک طراح و گرافیست به شکل هفت قبیله آفریقایی درآورد.

این انگیزه همگی برگرفته از زندگی در چندین کشور آفریقایی در طول سال‌ها است و به نوعی هشدار برای قبایل رو به انقراض آفریقاست که پوشش، رسوم و شیوه زندگی آنها رو به کمرنگ شدن است.

قبیله «هیمبا» با ۵۰ هزار سکنه در شمال نامبیا و جنوب آنگولا قرار دارد که ثروت افراد قبیله بر اساس تعداد گاوها سنجیده می‌شود. ساکنان قبیله پوست بدن خود را با “Otjize” ترکیبی از چربی شیر و اخرا برای جلوگیری از صدمات ناشی از وضعیت آب و هوایی و نیش حشرات می‌پوشانند که به مرور زمان، پوست آنها را به رنگ خاص قرمز و قهوه‌ای – رنگ زمین و اکسیر حیات: خون – درمی‌آورد و نماد قبیله نیز محسوب می‌شود.

تصاویر جالب از زن هفت چهره

زنان و مردان قبیله اغلب تمام موی سر را تراشیده و آویزه‌های بافتنی مستطیلی و دایره‌ای‌شکل را به گردن می‌اندازند.

قبیله «مورسی» در کناره رود «اومو» در اتیوپی دارای هفت هزار و ۵۰۰ سکنه است. در این قبیله در سنین ۱۵ تا ۱۸ سالگی و حدود شش ماه قبل از ازدواج، لب‌های دختران را شکافته و چیزی شبیه به بشقاب با قطر دو سانتی‌متر در آن جای می‌دهند که چند هفته بعد جای خود را به یک بشقاب چهار، هشت یا حتی ۲۰ سانتی‌متری می‌دهد. لب بشقابی نماد این قبیله است.

تصاویر جالب از زن هفت چهره

قبیله «آربور» در جنوب غربی «امو ولی» – اتیوپی – قرار دارد. این قبیله دارای شش هزار و ۸۵۰ سکنه است که رقص‌های محلی و آوازخوانی‌شان برای دفع شر و پلیدی بسیار شهرت دارد.

لباس‌های مشکی با آویزه‌های رنگی و نقاشی روی بدن از ویژگی‌های این قبیله است.

تصاویر جالب از زن هفت چهره

قبیله «ترکانا» با جمعیتی ۹۸۸ هزار نفره در شمال غربی کنیا زندگی می‌کنند و با پرورش شتر و سبدبافی امرار معاش کرده و داشتن حیوانات خانگی چون الاغ، بز بخش مهمی از فرهنگشان محسوب می‌شود.

تصاویر جالب از زن هفت چهره
قبیله «داساناچ» در اتیوپی ،کنیا و سودان ساکن هستند و در حدود ۴۸ هزار سکنه دارد. لباس قبیله معمولا از پوست حیوانات است و انواع زیورآلات دست‌ساز رنگی توسط زنان استفاده می‌شود. استفاده از سرپوش‌های درست شده از درپوش بطری نیز بسیار مرسوم است.

قبیله «کارو» با یک هزار و ۵۰۰ سکنه در جنوب غرب اتیوپی زندگی می‌کنند و برای تمایز با دیگر قبیله دست به نقاشی چهره و بدن می‌زنند و با گردن‌آویزهای مهره‌ای خود را آراسته و موهای خود را با خاک رس می‌پوشانند.

تصاویر جالب از زن هفت چهره

چهار هزار و ۵۰۰ سکنه قبیله «ووداب» در نیجریه، کامرون و چاد زندگی می‌کنند. مردان و زنان این قبیله در میان تمام قبایل به زیبایی شهرت دارند و تقریباً نحوه آراستن مو و پارچه استفاده شده توسط آنها متفاوت است.

تصاویر جالب از زن هفت چهره
تصاویر جالب از زن هفت چهره

تصاویر جالب از زن هفت چهره

رهـــــــــــــا مسعودی
1,053 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *